Neohrozený líder HZDS Vladimír Mečiar (74): Claudiu Schifferovú nosil na rukách, babky demokratky ho milovali

Vladimír Mečiar. Bývalý slovenský politik sa sem-tam objaví v médiách aj dnes. Bol prvým predsedom vlády Slovenskej republiky a jeho strana HZDS, ktorej jediným predsedom bol od jej založenia v roku 1991 až do septembra 2013, dokázala dlhodobo oslovovať voličov. S jeho menom a autoritatívnym vládnutím je spájaných niekoľko káuz po novembri 1989. Objasnenie niektorých z nich znemožnil prijatím tzv. Mečiarových amnestií v roku 1998.

Bývalý politik a kontroverzný premiér Vladimír Mečiar (74) pochádza zo Zvolena. Po strednej pracoval ako referent a neskôr tajomník odboru Miestneho hospodárstva na ONV v Žiari nad Hronom. Angažoval sa v Československom zväze mládeže a v roku 1962 sa stal členom KSČ. Keďže bol proti vpádu vojsk Varšavskej zmluvy v auguste 1968, zo strany ho vylúčili a musel odísť aj zo svojho postu. Stal sa z neho tavič v Závodoch ťažkého strojárstva v Dubnici nad Váhom. Diaľkovo vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Po štúdiu nastúpil ako podnikový právnik do závodu Skloobal Nemšová v roku 1974.

Babky demokratky: Hovorilo sa Mečiarovým verným voličkám.
Babky demokratky: Hovorilo sa Mečiarovým verným voličkám.
Plus 7 dní

Babky demokratky: Hovorilo sa Mečiarovým verným voličkám. Foto: Plus 7 dní

Pokračovanie na ďalšej strane


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].