Po dlhom čase spolu: Pôvabná Radičová sa s Mariánom Balázsom objavila na udeľovaní cien Slovenka roka.

Nešťastná Radičová (60): Ďalší jej muž v ohrození života!

Slovenská expremiérka zažila ťažké chvíle. Jej životný partner Marián Balázs (51) bojoval s vážnymi zdravotnými problémami.

Keď sa v posledných mesiacoch začala Iveta Radičová čoraz častejšie objavovať na spoločenských akciách bez svojho blízkeho priateľa, začalo sa klebetiť, že sa sympatická dvojica rozišla.

Súkromná záležitosť

Ich vzťah pritom prechádzal oveľa vážnejšou skúškou. Niekdajší kňaz Marián Balázs totiž prekonal vážne zdravotné problémy.

„To najhoršie už, našťastie, máme za sebou,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ Radičová. Bližšie sa však k ťažkému obdobiu vyjadrovať nechcela. „Prepáčte, ale je to súkromná záležitosť,“ dodala vyhýbavo, na naznačila, že išlo o problémy s vysokým tlakom.

Ďakuje za záchranu

Túto informáciu nám potvrdil aj samotný Balázs. „Čo sa týka zdravotných záležitostí, mal som nepríjemnú zdravotnú príhodu, náhle vysoký tlak,“ odpovedal nám, keď sme sa ho priamo spýtali, či prekonal infarkt.

„Musím poďakovať personálu záchrannej služby i ostatným lekárom za pomoc a starostlivosť, keď sa mi to prihodilo, aj mojej pani doktorke, ktorá ma má pod dohľadom a nasadila lieky,“ dodal bývalý šéf tímu Radičovej poradcov. „Ako v každom podobnom prípade však bude užívanie liekov dlhodobejšie.“

Osud jej nepraje

Iveta Radičová si s chorobami srdca zažila svoje. Jej manžel, humorista Stano Radič, zomrel na masívny srdcový kolaps. Mal len 49 rokov. Stalo sa to v roku 2005 na Plynárenskej ulici v Bratislave, keď šoféroval auto.

Vedľa neho sedela dcéra Radičovcov, Eva. Tá sa ho zúfalo snažila zachrániť. Obľúbenému hercovi však úsilie dcéry ani privolaných lekárov nepomohlo a po 40 minútach ťažkého zápasu zomrel. Infarkt prišiel nečakane, nik si to vtedy nevedel vysvetliť.

Disident

Marián Balázs a Iveta Radičová tvoria oficiálne pár od roku 2012, predtým pracoval ako šéf jej poradného tímu. Kvôli politike odišiel z rehole františkánov, kde roky pôsobil a vzdal sa definitívne aj kňazského rúcha. Rehoľné meno Ján Krtiteľ Balázs si zmenil na prosté Marián Balázs.

Balázs sa narodil v roku 1966 v Košiciach. Spoluzakladal kresťanský samizdatový časopis Zrno, neskôr pracoval ako ošetrovateľ v košickej nemocnici - aj preto, že ho sledovala Štátna bezpečnosť a nemohol dokončiť vysokú školu.

Podpísal petíciu proti niekdajšiemu režimu Několik vět.

Ako kňaz pôsobil v Bratislave, Fiľakove a v Prešove.

Prechádza vzťah Radičovej a Balázsa krízou? A čo si myslia o svadbe - dali by sa na ňu nahovoriť?

Viac sa dozviete v najnovšom čísle týždenníku PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].