ODHALENIE: Polícia na stope pôvodu 300-tisíc eur, ktoré bývalý šéf železníc zabudol v batohu na benzínke

Policajti podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ zrejme už poznajú pôvod 300-tisícovej hotovosti, ktorú zabudol bývalý šéf Železníc SR v batôžku na čerpacej stanici.

Bývalý šéf Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Štefan Hlinka zrejme doplatí na zábudlivú hlavu. Veď to, čo sa stalo 29. júla na čerpacej stanici pri Tatranskej Štrbe, nemá na Slovensku obdobu.

Aktuálny člen dozornej rady Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Cargo si to v tento deň šinul po diaľnici na svojom luxusnom aute. Oblečený len tak ledabolo, v tričku, krátkych nohaviciach a šľapkách a s ofačovanou nohou sa zastavil na čerpacej stanici, pod štítmi našich veľhôr.

Čo presne bolo dôvodom jeho zastávky, sa zrejme len tak nedozvieme. Isté je, že po vystúpení z auta si so sebou zobral nenápadný turistický batôžtek. Ten položil k fajčiarskym stolíkom pred vstupom do objektu. Ťažko povedať, čo sa potom stalo-nestalo, ale zrejme v dákom zhone niekdajší nominant Smeru na funkciu generálneho riaditeľa železníc nenápadný ruksak pri fajčiarskych stolíkoch zabudol. To, že mu v aute niečo chýba, si všimol až zhruba po hodine. To už však na čerpacej stanici zavládol rozruch.

Policajti na stope

Mladý brigádnik Jaro, ktorý zastupoval jedného zo zamestnancov, si batôžtek pri stolíkoch všimol. Obsah, ktorý vnútri našiel, spustil kauzu, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Doklady Štefana Hlinku so šesťsto eurami a ďalšími tristotisíc eurami v hotovosti nedali zamestnancom inú možnosť, len privolať políciu.

  • Mladému brigádnikovi Jarovi by tak podľa zákona teraz prináležalo tridsaťtisícové nálezné. Táto informácia však nie je až taká zaujímavá ako najnovšie odhalenia týždenníka PLUS 7 DNÍ. Nám sa totiž podarilo zistiť, že policajti sú už na stope pôvodu nevídanej sumy v batohu.

„S najväčšou pravdepodobnosťou ide o peniaze súvisiace s transakciou, ktorú podpísal ešte v časoch svojho riadenia Železníc Slovenskej republiky. Ide o dodávateľské služby, ktoré mali byť dané na preplatenie dvakrát,“ prezradil náš zdroj blízky polícii. No a práve v tejto súvislosti bude teraz polícia podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ preverovať všetky obchodné zmluvy, ktoré Hlinka podpísal a vykazujú znaky, že tovar alebo služby boli predražené. Tristotisíc v batohu by podľa týchto informácií mali byť provízia za „prihraný biznis“. Ak sa táto informácia potvrdí a Hlinkovi policajti preukážu šafárenie s verejnými financiami za úplatu, tak ide v jeho prípade až o nevídaný hyenizmus. Sám bývalý šéf štátneho podniku totiž vyhlásil, že peniaze našiel v dome po mŕtvej mame.

Mohla mať mŕtva mama Štefana Hlinku v dome státisíce eur? Kto na šfárenie v časoch jeho šéfovanie železniciam upozorňoval? Tieto, ale aj iné informácie sa odčítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 33


VIDEO Plus 7 Dní