Filip (na snímke vľavo), Syn Róberta Okoličányho (vpravo), má na krku viacero obvinení vrátane vydierania.

Obávaný Róbert Okoličány na súde predviedol, ako sa zastrašovalo za starých čias

Jeden súd ho chce vidieť za mrežami na doživotie, pre druhý je nevinný a môže cestovať. Reč je o mužovi považovanom za bosa košického podsvetia Róbertovi Okoličánym.

Urážky a vyhrážky

Do budovy košického súdu vkráčal minulý týždeň obávaný muž východoslovenského podsvetia Róbert Okoličány. Dal o sebe vedieť hneď pri príchode. Prihrbený ako šelma a so zúrivosťou skrivenou tvárou nášho fotografa počastoval vulgarizmami, aké sa v slušnej spoločnosti nenosia.

Nasledovala pasáž s otázkami o tom, prečo ho vlastne fotí. Ani potom sa však jeho „predstavenie“ neskončilo. Svoju tvár priblížil pár centimetrov od tej jeho a pokračoval v prezentácii svojho vycibreného slovníka.

Okoličánymu sa totiž nepáčilo, že opäť uvidí svoju podobizeň v médiách. Skúsil preto zrejme osvedčený spôsob zastrašovania, ktorý používajú ľudia jeho typu tam, kde nemôže použiť hrubú silu.

Muž, ktorý je druhýkrát neprávoplatne odsúdený na doživotie, nezabudol na svoje mladé časy a po rokoch tak opäť predviedol, ako to vyzeralo, keď sa na zastrašovanie podnikateľov používal psychický nátlak, päste, bejzbalové palice a vyhrážky smrťou.

Róbert Okoličány: Sudca mu zrušil zákaz vycestovať.
Róbert Okoličány: Sudca mu zrušil zákaz vycestovať.
printscreen, TV JOJ

Róbert Okoličány: Sudca mu zrušil zákaz vycestovať. Foto: printscreen, TV JOJ

Pokračovanie na ďalšej strane