Doprial si: Matovič sa teraz vozí na rovnakom aute ako slovenskí ministri. Rozdiel je v tom, že oni nešoférujú a za bavorák nezaplatili nič.

Obyčajný človek Matovič si kúpil sedmičkový bavorák. Koľko zaň dal?

Šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič ostal verný povesti - kúpil si auto z druhej ruky. Výčitiek zo strany iných politikov sa vraj nebojí.

Napriek tomu, že medzi známymi ho považujú za žgrloša, nedávno si doprial najluxusnejšie BMW sedmičkového radu. Aby však ostal aspoň trochu verný svojej povesti, čiernu trojlitrovú limuzínu kúpil v bazári.

Matovič, hoci jeho rodina vlastní veľkú sieť regionálnych novín a vôbec netrie biedu, doposiaľ jazdil na starej Alfe Romeo 159 SW. Nevyžíval sa v športiakoch či luxusných značkách, nenosil hodinky v cene dvojizbového bytu ako mnohí iní politici.

Teraz však prekvapil, keď do parlamentných garáží dorazil na obrovskom „sedmičkovom bavoráku“. Autá rovnakého radu pritom používajú aj slovenskí ministri. Len s tým rozdielom, že ministri za ne neplatia.

Z druhej ruky

„Má tri a pol roka a stálo ma 33-tisíc. Ja by som toto auto ako nové, keď stojí vyše stotisíc, určite nekúpil. Na to som príliš lakomý, bolo by mi to ľúto. Veď vidíte, za ten čas stratilo až sedemdesiat percent z ceny,“ krúti hlavou Matovič.

Tátoša vraj objavil na internete a keďže jeho bývalý majiteľ je tiež z Trnavy, dokonca bývajúci o pár domov ďalej, išiel ho rovno aj okuknúť. „Vtedy stál 36-tisíc, ale sledoval som bazár na internete a nakoniec som ho kúpil ešte lacnejšie,“ chváli sa šéf OĽaNO.

„Pozeral som aj iné auto, Ford Mondeo s lepšou strednou výbavou, a stálo 29-tisíc, tak som si prihodil štyri tisícky a mám auto ako lietadlo,“ usmieva sa. Ako dodáva, aj jeho pôvodné auto bolo jazdené. „Malo tiež tri a pol roka a stálo vyše 12-tisíc eur. Bolo to vtedy moje najdrahšie auto,“ vysvetľuje.

Ako v bavlnke: Obyčajný Matovič si kúpil ojazdený bavorák v plnej výbave. Foto: Tony Štefunko

Obyčajný a bohatý

Matovič je pritom dosť bohatý, aby si mohol kúpiť nejazdené auto. No či už to nazveme skromnosť, alebo lakomosť, peniaze púšťa z rúk nerád. Žije v paneláku a auto parkuje na ulici. Výčitiek zo strany iných politikov, že sa ako „obyčajný“ človek vyváža na limuzíne, sa nebojí.

„Nikdy nedám na reči farizejov a pokrytcov. Ja som si svoje auto kúpil za zdanené peniaze, nenapísal som ho na firmu, takže si ním neznižujem dane, ani som nechcel od štátu, aby mi zaň vrátil DPH, ako to úplne štandardne robia moji politickí kolegovia,“ tvrdí Matovič.

„A čo sa týka obyčajnosti, nikdy som neprezentoval, že obyčajný človek je iba ten, ktorý sa vozí na škodovke, respektíve chodí trolejbusom. Obyčajný je pre mňa ten človek, ktorý sa bez ohľadu na obsah svojej peňaženky nikdy nepovyšuje nad ostatných,“ obhajuje sa Matovič.

„Nepotrebujem si kupovať nové autá a lietať na Maldivy. Každý má radosť, ak niečo kúpi výhodne,“ zakončuje Matovič tľapkajúc po kapote bavoráka

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].