Andrej Danko: Kam zmizla búdka pre ochrankárov spred garáží parlamentu?

Ochrankári spred parlamentu prišli o strechu nad hlavou!

Šéf Národnej rady Andrej Danko vyčína aj počas letných prázdnin! Jeho najnovšia aktivita sa dotkla strážcov bezpečia slovenského parlamentu.

Malá ochrankárska búdka pri vjazde do garáží je fuč a tak policajti vo vyše 30-stupňových horúčavách stepujú vedľa schodíku, z ktorého trčia iba káble.

Pražia sa na slnku

Malý prístrešok, v ktorom si doteraz mohli členovia Úradu na ochranu ústavných činiteľov aspoň na chvíľku vydýchnuť a schovať sa pred nástrahami počasia - vetrom, dažďom, či slnkom, je nateraz minulosťou. „Strážny objekt pri vjazde do NR SR bol dočasne odstránený z dôvodu nevyhnutných opráv a údržby,“ napísali nám z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady.

Búdka vraj bola odstránená na žiadosť samotných ochrankárov, ktorým prekážalo, že je plechová a pred slnkom by sa v nej tak neukryli, naopak, iba by sa v nej „upiekli“.

Kancelária národnej rady sľubuje, že policajti dostanú nový prístrešok čo nevidieť a dušujú sa, že búdka bude rozhodne pohodlnejšia ako tá, ktorá v lete zmizla.


  • kb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].