Opäť škandál vo futbale: Po Weissovi polícia rieši ďalšieho hráča

Po kauze slovenského reprezentanta Vladimíra Weissa, ktorý je taký čestný a slušne vychovaný, že do svojho päťmiestneho drahého fára úplne v pohode ,,nasáčkoval desať" ľudí pod vplyvom dobrej nálady, musí Slovenský futbalový zväz riešiť ďalší problém s nespratným hráčom.

Mladík z druholigového tímu Rimavská Sobota si totiž povedal, že pre neho žiadne právne ani futbalového normy neplatia a na ihrisko sa pred zápasom vybehol rozcvičiť s igelitkou v ruke.

Pyrotechnika, ktorú fanúšikom vyhodil futbalista Rimavskej Soboty.
Pyrotechnika, ktorú fanúšikom vyhodil futbalista Rimavskej Soboty.
Foto: SFZ

Taška, ktorú následne vyhodil fanúšikom na tribúnu, však bola plná pyrotechniky. Teda zákonom zakázaných nebezpečných predmetov.

Nová situácia

Udalosť sa stala 8. mája počas druholigového stretnutia medzi Popradom a Rimavskou Sobotou. Hral sa na štadióne pod Tatrami. Incident nám potvrdila polícia, ktorá sa však k veci kvôli vyšetrovaniu nechcela bližšie vyjadriť, ale aj hovorkyňa futbalového zväzu Monika Jurigová. Tá priznala, že je to pre nich nová situácia, na ktorú musia reagovať.

Vnímajú to citlivo

„Incident evidujeme už od začiatku. V rámci komunikácie medzi delegovanými osobami zväzu, políciou a bezpečnostnými manažérmi klubov vieme reagovať veľmi promtne na takéto závažné incidenty. Samozrejme, nie každý má skúsenosť s takýmto konaním, tak sa aj radíme ako postupovať v zmysle nielen legislatívnych opatrení, ale aj športových pravidiel," uviedla Jurigová s tým, že celú udalosť vnímajú citlivo, nakoľko skutok bol spáchaný osobou hráča.

Dostane tvrdý trest?

Podľa jej slov disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu už začala vo veci konať. Hráčovi bolo uložené predbežné opatrenie spočívajúce v zákaze výkonu športovej činnosti do rozhodnutia komisie vo veci.

Medzi hráčmi druholigovej Rimavskej Soboty je jeden, ktorý si pravidlá vysvetľuje po svojom. Na štadión doniesol pre fanúšikov igelitku s pyrotechnikou.
Medzi hráčmi druholigovej Rimavskej Soboty je jeden, ktorý si pravidlá vysvetľuje po svojom. Na štadión doniesol pre fanúšikov igelitku s pyrotechnikou.
Foto: FACEBOOK

A aký konečný trest mu hrozí? ,,Všetko bude záležať od toho, ako sa strany k skutku vyjadria a ako rozhodne disciplinárna komisia. Ak to bolo vedomé, toto sa nesmie opakovať. Je to otázka bezpečnosti a sankcia musí byť tvrdá," uzavrela Jurigová. Samotný klub sa k udalosti nevyjadril.

Prísne opatrenia

Hoci incident sa niekomu môže zdať absolútne bagateľný, faktom je, že ak sa konanie mladého hráča Rimavskej Soboty potvrdí a usvedčovať ho majú kamerové záznamy, bude mať naozaj problém. Už nejaký čas totiž na slovenských štadiónoch platia prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré boli prijaté po nešťastí z 18. augusta 2013.

Futbal bol kedysi športovým sviatkom, dnes niektoré zápasy aj kvôli správaniu nespratných fanúšikov pripomínajú skôr policajné manévre.
Futbal bol kedysi športovým sviatkom, dnes niektoré zápasy aj kvôli správaniu nespratných fanúšikov pripomínajú skôr policajné manévre.
Foto: TASR

Slovenskom vtedy otriasla správa o udalosti, ktorá sa stala v hľadisku futbalového štadióna na bratislavských Pasienkoch počas zápasu domáceho Slovanu a Ružomberku. Vybuchla tam pyrotechnika, ktorá zranila deväť osôb, z toho dve deti. Výbuch tiež rozmetal niekoľko sedačiek.

Viac sa dočítate v najnovšom čísle Plus 7 dní.

Foto: Plus 7 dní

  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní