Požičané: Spevák Robo Opatovský si myslí, že k popularite jeho klipu mu pomohli aj luxusné autá.

Opatovský dostal Lamborghini, Ego Kollárovu vilu: Slovenskí boháči poskytujú rekvizity do klipov

Slovenskí milionári radi vidia seba a svoj majetok vo videoklipoch. Nie vždy je to však záruka úspechu.

Aj slovenskí speváci chcú mať vo videoklipoch pekné ženy, drahé autá a luxusné prostredie. A tak žiadajú svojich kamarátov, známych milionárov, aby im pomohli. Niektorí to spravia zadarmo a anonymne, iní sa chcú v klipe aj mihnúť.

Začalo sa to v televízii

Spomínate si, ako si minister Ján Počiatek aj so svojou motorkou zahral v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade? Alebo finančník Igor Rattaj, ktorý sa dal obsadiť do úlohy hotelového poslíčka vo filme Román pre mužov a v snímke Svätá štvorka hral developéra?

Jeho kolega z J&T Peter Korbačka zasa požičal do zvučky jojkárskej relácie Exclusive aspoň svoje Bentley a Patrik Tkáč poskytol svoj čierny vrtuľník hercom zo seriálu Mafstory. Mimochodom, nezostalo len pri tom. Pre manželku Ivetu, ktorá má vlastné tanečné štúdio, nakrútil propagačný klip, kde vystupuje ako americký spevák Justin Timberlake.

Priekopníkom v nakrúcaní exkluzívne vybavených hudobných videoklipov sa stal spevák Robo Opatovský. Keď pred troma rokmi do svojho klipu k remixu skladby Niečo máš potreboval luxusné autá, do oka mu padlo 250-tisícové Lamborghini a miliónové Bugatti Veyron podnikateľa Zoroslava Kollára.

„Občas sa stretneme na akciách, tak som ho požiadal, či by mi ich mohol zapožičať. Súhlasil, ale pre istotu tam nechal jedného človeka, ktorý mal autá na starosti. Mal som malú dušičku, aby sa nič neprihodilo. Ale dobre to dopadlo.“

Pozývajú si ich domov

Do hudobného priemyslu vstúpil aj Boris Kollár. Pred niekoľkými týždňami nakrúcalo hudobné duo Twiins v jeho vile na slnečnej Floride klip k skladbe 1 Nite Stand 2. Dvojičkám Nízlovým, raperovi Egovi a ďalším pozvaným vystrojil boháč poriadnu párty pri bazéne. Vraj za odmenu si mohol vo videoklipe aj zahrať.

No nebolo to prvýkrát, čo sa známy donchuan zapojil do natáčania. Už predtým ho prehovorila speváčka LeRa na účasť v klipe k pesničke Čo mám ešte spraviť - v závere si ju odviezol vo svojom červenom Ferrari.

„S Borisom sme sa nepoznali. Napísala som mu cez Facebook: ‚Dobrý deň, pán Kollár, ste známy tým, že máte veľký zmysel pre recesiu. Poďte do klipu.‘ A prišiel. Zo všetkých účinkujúcich prominentov sme ho vlastne najľahšie nalomili,“ prezradila blondínka.

Svoju úlohu nám s nadhľadom objasnil aj Kollár: „Vo videoklipe si robím žarty sám zo seba. Keď si ich zo mňa už robia novinári, prečo by som si ich nemohol urobiť aj ja.“

Žúrovali: Multiotecko Boris Kollár poskytol svoj dom na Floride aj raperovi Egovi. Foto: archív

Katastrofický

Veľa peňazí cítiť aj v poslednom klipe speváka Tomiho Popoviča. Prostredie, v ktorom sa odohráva dej pesničky Idem si svoje, odkazuje na zámok v Tonkovciach, ktorý patrí Zoroslavovi Kollárovi.

„Má to v sebe nádych Ameriky. Je to historický luxus a mňa tá stavba uchvátila,“ povedal nám spevák. „Som veľmi kritický na vizuál a kozmeticky je Slovensko jedna katastrofická krajina. Máme tu novú budovu, vedľa nej panelák a vedľa starú komunistickú budovu. Nie je tu veľa pekných priestorov. Keď sa točí klip, ktorý má vyzerať luxusne, musíme vybrať niečo, čo bude vyzerať svetovo.“

Do prepychového sídla sa počas nakrúcania nahrnulo takmer dvestopäťdesiat ľudí, ktorí vraj stále nakúkali, kam nemali. „Bolo to namáhavé. Stále za mnou chodili komparzisti, že im je teplo, že sú smädní a koľko tu ešte budú. Jedna čistá katastrofa! Neskutočným spôsobom vyplakávali. Pritom mali k dispozícii bazén a zabezpečené pitie aj jedlo,“ čudoval sa Kollárov kamarát Popovič.

„Museli sme mať ochranku a monitorovať, kto čo robí, či si nevykladajú nohy na nejakú starožitnosť. Ochranka musela stále niekoho naháňať. Ľudia sa tam chceli motkať a všetko obchytkávať. Stalo sa, že hasili špaky do guláša. Miestami som mal pocit, že sa mi sníva.“

Ako doma: Spevák Tomi Popovič nakrúcal svoj posledný videoklip na zámku, ktorý patrí podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi. Foto: archív T.P.

Klip, čo nestál ani cent

Opatovského so športiakmi i Popoviča so zámkom strčili naposledy do vrecka chlapci z formácie 4D. V jedinej miestnosti natočili na jeden šup videoklip, ktorý sa stal na internete hitom. Za mesiac mal vyše milióna pozretí, pritom si od nikoho nepožičali drahé autá ani vilu s bazénom.

Štvorica Čistychov, DNA, Mišo Biely a G-Bod natočili štvorminútový klip k pesničke Zelený dym, ktorý ich nestál ani cent a vyťažili z neho maximum. „Trošku sme zmenili prístup k videoklipom. Snažíme sa čo najviac priblížiť k fanúšikom ľudskosťou a zistili sme, že to funguje,“ vysvetlil nám raper DNA. Klip má na internete obrovskú sledovanosť a nepotrebovali nič iné, iba obyčajnú kameru.

„Mali sme aj pár scenárov od režisérov, ktorí sa chceli na to podujať, ale naše predstavy sa nezhodovali. Jeden deň priniesli chalani malú nevinnú kameru a povedali sme si, že to natočíme sami, tam a vtedy. Klip na jeden záber je najväčšia frajerina. To sme proste my - prvá ostrá.“

Zavážilo však zrejme i to, že raperi v kontroverznej pesničke vyzdvihujú okrem jednoduchých filmárskych technológií aj zelenú rastlinu a opisujú negatívne účinky alkoholu. Na začiatku klipu si raper Čistychov zapaľuje cigaretu - nie je jasné, či ide o marihuanu. „Keď si k videoklipu privoniate, zistíte, ako to bolo,“ hovorí tajnostkársky.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní