Obvinených bolo celkom 28 osôb, z toho 27 ako členov zločineckej skupiny.

Piťov gang rozprášili policajti, potom prišla smrť

Obávaní bratislavskí mafiáni po zadržaní zmäkli. Viacerí členovia zločineckého zoskupenia piťovcov sa rozhodli uchrániť si slobodu výmenou za svedeckú výpoveď.

Zločinecká skupina piťovcov, úradovala v Bratislave od konca deväťdesiatich rokov. Keď sa polícii postupne podarilo väčšinu členov gangu, na čele s bosom Jurajom Ondrejčákom alias Piťom zadržať, začali sa diať veci. Viacerí členovia totiž začali vypovedať, aby si vykúpili slobodu a to zo sebou prienieslo aj dôsledky.

Kajúcnici a samovraždy.

Pokus o samovraždu Mikuláša Polónyho, ktorý sa odohral 10. januára 2016 nebol jediný. Práve tieto kroky niektorých členov piťovcov viedli k dusnej atmosfére v celej skupine. Toto sa však nezačalo odohrávať len za múrmi väzníc, ale aj mimo nich, pretože súd niektorých členov do väzby neposlal.

Medzi tými, ktorí zostali na slobode, bol aj Vladimír Rojkovič. Zrejme to bolo práve pre dusnú atmosféru v obávanom gangu, prečo si aj tento muž siahol na život. Stalo sa to sedem dní po policajnej akcii s názvom Gondola. V detskej izbe, na hák, kde zvyčajne visela hojdačka pre jeho dieťa, 38-ročný muž zavesil lano a obesil sa. Zrejme len zhodou okolností si Rojkovič siahol na život v bytovke, ktorá priamo susedí s panelákom, kde si prestrel hlavu Mikuláš Polóny.

Dôvody jeho samovraždy sa rôznia. No najčastejšie sa spomína výpoveď, ktorú vraj urobil po akcii Gondola v júni 2016. Rojkoviča napriek návrhu súd do väzby neposlal. A práve v čase po rozhodnutí, že do väzby nepôjde, a čakaní na verdikt Najvyššieho súdu, či toto rozhodnutie odobrí, si siahol na život. Či to bolo pod nátlakom a kto na neho tlačil, sa len šušká.

Skoncovali to aj ďalší

Piťovci už v minulosti o jedného zo svojich členov prišli. Meno Mariána Grňu, prezývaného Grco, sa spájalo s vraždou Daniela Tupého. Samovraždu spáchal krátko po nej. Dôvodom mala byť nešťastná láska.

V máji 2013 sa o samovraždu pokúsil ďalší mediálne známy piťovec Michal Blažiček, prezývaný Jašter. Aj on bol jedným z obžalovaných v prípade vraždy Daniela Tupého. Na život si siahol za múrmi väznice, kde bol pre drogovú trestnú činnosť - pokúsil sa obesiť vo svojej cele.

Neúspešne a dnes si odpykáva osemročný trest. Podľa viacerých zdrojov patrí tento muž do plejády kajúcnikov z Piťovho gangu.