Ján Počiatek (na malej snímke vľavo) a Branislav Záhradník majú k sebe bližšie, ako by sa mohlo zdať.

Počiatek, Záhradník či Mellov advokát: Čo majú spoločné?

Byty v luxusnom komplexe Bonaparte zapĺňajú politici, podnikatelia a najnovšie už aj ich deti.

Bytový dom v jednej z najluxusnejších štvrtí v hlavnom meste sa týči nad Bratislavou na Napoleonovom vŕšku. Komplex dokonca oveľa viac dominuje ako Bratislavský hrad a budova parlamentu.

Veľkometrážne byty s rozľahlými terasami, podzemné garáže, recepcia a nepretržitá strážna služba, to všetko prilákalo ľudí, ktorí si nielenže potrpia na luxus, ale hlavne naň majú. Útočisko tu našiel premiér a aktuálny kandidát na prezidenta Robert Fico. Podľa zverejnených informácií si byt prenajal za tritisíc eur mesačne od staviteľa Ladislava Bašternáka, čo je naozaj veľmi výhodná cena.

Už niekoľko mesiacov má premiér za suseda aj syna svojho blízkeho spolupracovníka Miroslava Výboha. Jeho syn Matúš si nehnuteľnosť tiež prenajal. Býva v ňom so svojou priateľkou. Byt, ktorý vlastní v Starom Meste, bol údajne mladej dvojici malý, preto pristúpili k takémuto rozhodnutiu.

Harley na mieru

Dvadsaťosemročný Matúš, syn podnikateľa a najnovšie aj honorárneho konzula Miroslava Výboha, študoval na Ekonomickej univerzite a získal titul bakalára. Vo vzdelávaní pokračoval dva roky v Nemecku a rok vo Francúzsku. Špecializuje sa na oceňovanie firiem. V súčasnosti je mladý Výboh členom predstavenstva vo firme svojho otca.

„Otec ho tam dosadil, aby získal prax. Nie je nič lepšie, ako sa učiť na reálnych situáciách v biznise,“ prezradil rodinný priateľ. Mladík teraz zaujal svojich prominentných susedov neštandardným strojom.

Vlastní motorku značky Harley-Davidson vyrobenú na zákazku. „Je to taký športovejší typ s klasickými červeno-čiernymi farbami,“ opísali nám ju. Podľa odborníka sa môže cena stroja vyrobeného na mieru pohybovať vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur.

Čítajte viac:

Fico ukázal nový byt a vkus: Luxus a noblesa

V dobrej spoločnosti

V bytovom komplexe Bonaparte sa to len hemží zvučnými menami. Priestranný byt si tam zadovážil aj minister Ján Počiatek a podnikateľ a komunálny politik Branislav Zahradník. Za suseda majú aj prominentného advokáta Petra Filipa, ktorý zastupoval viacerých mužov spájaných s podsvetím.

Podľa výpisu z katastra tu vlastní byt tiež bývalý námestník primátora Andreja Ďurkovského Milan Cílek s manželkou Karin Habšudovou. Dvojici tu patria dva byty, ktoré sa nachádzajú na rôznych podlažiach. Majú ich napísané na firmu.

Komplex na Napoleonovom vŕšku priťahuje aj výstredných obyvateľov. Ruský podnikateľ tu mal skúpiť tri byty vedľa seba a prepojiť si ich. Takýto apartmán môže pripomínať letiskovú halu menšieho afrického mesta.

Starší obyvatelia štvrte, ktorých domy susedia s komplexom, majú oči všade a nestačia sa čudovať: „Vidím z okna na balkón na prvom poschodí. Pani vynesie von kočík, prejde sa s ním sem a tam a vráti sa s dieťaťom dnu,“ krúti hlavou obyvateľka vychytenej štvrte nad zvláštnou prechádzkou.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].