Podrobnosti o škandalóznej Dankovej večeri: Účet 78-tisíc eur pokryl spev, tančeky, premietanie - ale žiadne jedlo!

Za večeru, ktorú podávali pre predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie na Bratislavskom hrade, by sa nehanbila ani Mária Terézia.

Ani by sa nemohla, aspoň čo sa týka vynaložených financií. Za podujatie, ktoré sa v objednávkovej zmluve volá „Zážitková večera“, totiž vysolila Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky astronomických 78-tisíc eur.

Za jedlo dali ďalšie desaťtisíce

Ak by ste však očakávali, že pod názvom Zážitková večera sa bude ukrývať bude nejaké špeciálne menu od špičkového šéfkuchára s možnosťou ochutnať naše vyberané krajové špeciality v doteraz nevídanom poňatí, ste na sakramentskom omyle. V celom projekte zážitkovej večere od agentúry Viva Musica! - ktorého podrobné finančné vyčíslenie nájdete nižšie - totiž nie je o jedle ani len zmienka.

Menu: Bolo naozaj luxusné.
Menu: Bolo naozaj luxusné.
Archív

Menu: Bolo naozaj luxusné. Foto: PLUS 7 DNÍ

Aby hostia pri tejto zážitkovej večeri nejedli iba obzerance s makom, bolo potrebné objednať aj skutočné jedlo - za ďalších 36-tisíc eur. Zážitkovú večeru zabezpečoval Odbor zahraničných vzťahov a protokolu NR SR, jeho šéfka Katarína Diková Strýčková po prevalení škandálu skončila vo funkcii a na vlastnú žiadosť odišla zo zamestnaneckého pomeru.

Katarína Diková Strýčková: Šéfka Dankovho protokolu už na svojom poste skončila.
Katarína Diková Strýčková: Šéfka Dankovho protokolu už na svojom poste skončila.
Facebook

Katarína Diková Strýčková: Šéfka Dankovho protokolu už na svojom poste skončila. Foto: Facebook

Podrobný rozpis

Redakcia týždenníka PLUS 7 DNÍ má k dispozícii aj podrobný rozpis projektu Zážitková večera-Slovensko všetkými zmyslami. A veru, je to veľmi raritné čítanie.

Účet: Jedlo stálo ďalšie tisíce eur naviac.
Účet: Jedlo stálo ďalšie tisíce eur naviac.
Archív

Účet: Napriek názvu projektu Zážitková večera jedlo na ňom nenájdete. Foto: Archív

Vystúpenia umelcov, ktorí oblažovali zmysly prítomných prominentov spevom či tancom, stáli len zlomok z vyčíslenej sumy 78-tisíc. Vyše 50-tisíc stála výzdoba nádvoria, scenár a režisér, dramaturgia, obslužný personál, značnú časť sumy si odkrojila položka s názvom agentúrny poplatok.

Kto a koľko dostal, si môžete podrobne pozrieť na priloženom vyúčtovaní.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].