Takto sa policajti zabávali.

Policajti žúrovali so slečnou z „bordelu“

Hudba, tanec, alkohol a na záver striptíz v podaní slečny z erotického salónu. Takto vyzeral rozlúčkový večierok, na ktorom sa zúčastnili aj vysokí policajní funkcionári.

Fotografie, ktoré nám nejaký dobrák poslal do redakcie, vznikli ešte v novembri 2005. Prvým viceprezidentom Prezídia Policajného zboru bol v tom čase súčasný prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak a šéfom elitného Úradu boja proti organizovanej kriminalite zasa súčasný prvý viceprezident Ján Vaľo. Aj Jaroslav Spišiak, aj Ján Vaľo sa na večierku zúčastnili.

Na párty boli aj ďalší policajní funkcionári, ich pravú totožnosť a príslušnosť však nemožno zverejniť, pretože podlieha zoznamu utajovaných skutočností v pôsobnosti ministerstva vnútra. Práve jeden z nich, vtedajší aj súčasný vysoký funkcionár Úradu boja proti organizovanej kriminalite, mal podľa našich informácií zabezpečovať „kultúrny“ program večierka. Bolo ním striptízové vystúpenie slečny z erotického salónu z Lučenca.

Policajti a nepolicajti

Podľa oficiálneho vyjadrenia, o ktoré sme požiadali Prezídium Policajného zboru, večierok bol súkromnou oslavou policajta V. H., ktorý na vlastnú žiadosť odchádzal do civilu. „Všetci prítomní policajti boli týmto policajtom osobne pozvaní, medzi nimi aj ja, ako vtedajší prvý viceprezident PZ, tiež vtedajší riaditeľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite, ako aj iní pracovníci tohto úradu,“ komentuje fotografie prezident PZ Jaroslav Spišiak.

Tvrdí, že na tomto stretnutí, ktoré sa konalo na strednom Slovensku, zhruba dvesto kilometrov od Bratislavy, sa zúčastnil iba symbolicky, aby prejavil úctu lúčiacemu sa kolegovi. „Zotrval som na ňom len nevyhnutný čas, ktorý mal splniť účel mojej účasti na tomto stretnutí. Počas mojej prítomnosti na stretnutí sa v priestore nachádzali okrem mňa výlučne len policajti, a to tí, ktorí boli osobne pozvaní organizátorom stretnutia,“ dodal Jaro­slav Spišiak.

Fotografie, na ktorých je striptérka v akcii, rovnako ako fotografiu, kde nahú striptérku oblápa vysokopostavený vtedajší aj súčasný policajný funkcionár, policajný prezident komentoval zdržanlivo. „Fotografie zobrazujúce prítomnosť aj inej osoby nekomentujem ani sa k nim neviem vyjadriť, lebo boli s určitosťou vyhotovené v inom čase, v mojej neprítomnosti. Akékoľvek spájanie alebo spochybňovanie týchto tvrdení, prípadne naznačovanie, že som bol prítomný na tomto stretnutí aj počas návštevy nepolicajtov, by mohlo byť považované za úmyselné zavádzanie a prezentovanie nepravdy, teda ohováranie,“ píše sa v stanovisku policajného prezidenta.

Spomínaný funkcionár vyobrazený s nohavičkami slečny navlečenými na ruke a oblápajúci jej vnady patrí podľa Jaroslava Spišiaka medzi profesionálne najlepších policajtov Úradu boja proti organizovanej kriminalite a fotografia žiadnym spôsobom neovplyvnila jeho profesionálny prístup k plneniu služobných úloh v boji proti organizovanej kriminalite.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].