Porazila ministra: Zuzana Hlávková dala Lajčákovi na frak

Verejnosť v tom má jasno. Zuzane Hlávkovej verí v kauze predražených zákaziek slovenského predsedníctva dva a pol krát viac občanov ako verzii ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

Zuzana verzus Miro

Bývalej zamestnankyni ministerstva verí 44 percent ľudí, ktorí si kauzu pamätajú, oproti 18 percentám, ktorí sa prikláňajú na stranu ministra Lajčáka. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu agentúry FOCUS pre Transparency International Slovensko na vzorke 1006 občanov oslovených 4. až 9. apríla 2017.

Lajčák je nedôveryhodný

„Pravda v kauze samozrejme nestojí na verejnej mienke. No pre ministra Lajčáka by to mal byť jasný signál, že jeho doterajší prístup k veci je nedôveryhodný pre takmer polovicu verejnosti, ktorá kauzu sleduje," povedala pre PLUS 7 dní Zuzana Hlávková.

Pripomeňme, že ministerstvo doteraz zatajuje zmluvy, neposkytuje mená a ponuky „konkurenčných“ firiem Evky, či dokonca ignoruje stanovisko ombudsmanky o protizákonnosti tohto konania.


  • sel
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].