Poslanci parlamentu majú k dispozícii aj špičkovo vybavenú posilňovňu.

Posilňovňa i tajná chodba: Pozrite sa, čo všetko ukrýva budova NRSR

Útroby budov Národnej rady v sebe skrývajú posilňovňu, masážnu miestnosť i tajnú chodbu až na Hrad.

V špičkových firmách je bežné, že svojim top zamestnancom poskytujú okrem nadštandardných platov aj nepeňažné benefity v podobe rôznych wellnessov či sociálnych programov. O tom, či sa slovenskí poslanci blížia ku kvalite vrcholových manažérov, možno síce s úspechom pochybovať, svojský druh sociálneho programu však predsa len od štátu majú zabezpečený.

Žiaden luxus, ale ani internát. Poslanci ho majú zadarmo. Foto: Marián Kunc

Vychýrený parlamentný bufet, v ktorom sa dlhé roky držali ceny pod úrovňou reštaurácií na bratislavskej stanici, je už síce minulosťou, no predsa im len parlament ponúka nejaké možnosti na súkromie i na relax. Poslanci majú na Západnej terase Bratislavského hradu svoje vlastné kancelárie, čo im, pravdaže, nebráni, aby si väčšina z nich prenajímala kancelárie za deväťsto eur mesačne aj všelikde inde, občas priamo v sídle svojej politickej strany.

Tu vraj pracujú, keď nie sú v sále. Foto: Marián Kunc

Kancelárie sú spojené podzemnou chodbou so samotnou budovou parlamentu. Tá v sebe ukrýva ďalšie poslanecké vymoženosti - saunu s bazénom, miestnosť na oddych po saunovej záťaži, masážne programovateľné lôžko i posilňovňu.

Sauna s bazénom: Ak by sa poslanci dostatočne nezapotili počas rokovania, môžu si to vynahradiť. Foto: Marián Kunc

Mimobratislavskí poslanci sa po zrelaxovaní môžu odobrať chodbami priamo do ubytovacích priestorov. Väčšina z nich ich síce v minulosti ofrflala, ale nejedného dochádzajúceho zamestnanca by zrejme možnosť bývať zadarmo potešila.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].