Režisér Nikita Slovák

Režisér Nikita Slovák: Vrece zemiakov neberie úplatky a nesľubuje to, čo nesplní

Opýtali sme sa našich osobností, čo si mylsia o vyjadrení Roberta Fica, že za úspech Mariana Kotlebu v župných voľbách môžu novinári a pravica.

Premiér Robert Fico vyhlásil, že za úspech extrémistu Mariana Kotlebu v župných voľbách môžu novinári a pravica. Súhlasíte s ním?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Za úspechom Kotlebu sú všetci, ktorí ho volili. O štyri roky uvidia, ako budú „vyriešené“ ich problémy.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE

Stoja za tým občania, ktorí v Banskobystrickom kraji žijú a poznajú tamojšie problémy, ktoré sa doteraz neriešili.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

? Nik sa nesmie vyhovárať. Ešte horšie je hádzať vinu na iných. Politici napravo i naľavo si musia ako prví sypať popol na hlavu. A konať. Len tak sa problém vyrieši.

Nikita Slovák, režisér

NIE Za úspech Kotlebu môžu v prvom rade funkcionári Smeru, ktorí nepochopili zásadný rozdiel medzi pánom Maňkom a vrecom zemiakov. Vrece zemiakov v Banskobystrickom kraji každý pozná a vie, ako vyzerá. Vrece zemiakov nikdy nesľubuje to, čo nesplní, a neexistuje človek, od ktorého by zobralo úplatok. A, našťastie, vrece zemiakov ani nerozpráva.

Katarína Zavacká, historička práva

? Sčasti určite pravica. Ak by sa neboli pred dvoma rokmi rozpadli, mohli sme si celkovo ušetriť viacero problémov. A peňazí. Ale že to hovorí práve niekto zo Smeru, kde nacionalistickú rétoriku pestujú cielene už roky...

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO

Lebo keby nebolo pravice, nebola by ani krajná pravica, a teda ani Kotleba. A keby nebolo novinárov a médií, šíril by sa Kotleba iba oveľa pomalším ústnym podaním.

Jozef Leikert, vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

NIE

Podiel na úspechu Mariana Kotlebu majú všetky politické strany, ktorých majú ľudia už plné zuby.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].