Prezident hostil bývalých prezidentov na novoročnom obede. Na fotke Andrej Kiska a Rudolf Schuster

Schusterov čudný nákup musí riešiť Kiska. Tento starosta sa nevzdá!

Vrátenie vzácneho starožitného zrkadla, ktoré kúpil exprezident Rudolf Schuster robí vrásky na čele aj súčasnej hlave štátu.

Prezidentský palác zdobí benátske zrkadlo, ktoré môže pochádzať z vyrabovaných zbierok Hlohovského zámku. Kúpili ho ešte za úradovania prezidenta Schustera. Hlohovčania sa však s týmto predmetom nechcú rozlúčiť a nádej vkladajú do vyjednávacích schopností svojho primátora.

Pre Miroslava Kollára „kauza zrkadlo“ nie je uzavretá. Zámok v Hlohovci ide tento rok do ďalšej fázy rekonštrukcie a primátor mesta dúfa, že by to mohla byť príležitosť otvoriť tému návratu zrkadla „domov“.

„V pondelok 8. 1. počas prijatia delegácie ZMOSu u pána prezidenta som neoficiálne komunikoval na tuto tému s pracovníkmi kancelárie prezidenta SR,“ vraví. „Dohodli sme sa, že v najbližšom čase vyvoláme osobné stretnutie, na ktorom doriešime možný spôsob návratu Erdődyovského zrkadla na zrekonštruovaný Zámok Hlohovec,“ dodáva.

Prezident mlčí

Či je prezident otvorený tejto možnosti, nevieme. Jeho kancelária na otázky ohľadom tejto témy neodpovedala, lebo vraj „zatiaľ nič nové neevidujú“.

O veľkých rabovačkách v slovenských zámkoch, o cestách-necestách ukradutých skvostov z ich histórie a zvláštnej ceste hlohovského zrkadla do prezidentského paláca si môžete prečítať na webe PLUS 7 DNÍ už zajtra.

Zrkadlo hlohovského pôvodu.
Zrkadlo hlohovského pôvodu.
Foto: prezident.sk

  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní