Sexi Markízačka mieri ku Kiskovi. Vybral si ju spomedzi šesťdesiatich záujemcov

Od septembra bude mať tlačové oddelenie prezidentskej kancelárie atraktívnu posilu.

Do služieb Andreja Kisku nastúpil markizácka redaktorka spravodajstva Henrieta Hajtová (32).

Profesionálka

„Tešíme sa, že sme našli človeka, ktorý je profesionál v práci s obrazom - videom, strihom a vie, ako fungujú a pracujú novinári, čo potrebujú pre svoju prácu,“ napísal hovorca prezidenta, Roman Krpelan.

Celkovo sa prihlásilo okolo šesťdesiat ľudí, na pohovor vraj pozvali všetkých.

Hovorcu prezidenta sme sa pýtali aj na odmenu, ktorú bude Hajtová u nich zarábať. Krpelan napísal, že nástupný plat je v zmysle zákona o štátnej službe a tabuliek 800 eur v čistom, nič viac.

Poznajú sa

Prečo sa rozhodla Hajtová vymeniť televíziu za služby pre kanceláriu prezidenta sme sa nedozvedeli. Telefón nezdvihla a na sms nereagovala.

Mimochodom, Henrieta Hajtová chodila na fakulte do rovnakého ročníka ako manželka Romana Krpelana, Silvia. Spojenie je však podľa hovorcu Andreja Kisku čisto náhodné.

„Moja manželka-novinárka nikdy s víťazkou konkurzu počas 11 rokov v SITA, SME, v Markíze ani v RTVS nepracovala, ale mala pred desiatimi rokmi asi štyridsať spolužiakov na žurnalistike a mnohí dodnes robia v médiách a niektorí sedia v Pluske s vami v jednej kancelárii,“ napísal.

  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].