Škandál v štátnom podniku: Lukratívny flek získal človek bez potrebnej praxe!

Riaditeľom lukratívneho štátneho podniku sa stal pilot bojového vrtuľníka so symbolickou angličtinou

Post riaditeľa Letových prevádzkových služieb Slovenskej republiky (LPS SR) je miesto, o ktorom snívajú mnohí. Štátny podnik dohliada a riadi premávku v našom vzdušnom priestore a za každý prelet od komerčných liniek až po nákladnú prepravu inkasuje nemalé peniaze. Každoročne vykazuje miliónové zisky a o svojich pracovníkov sa stará vskutku vzorovo. Najmä čo sa finančného ohodnotenia týka. Aj preto, keď koncom minulého roka minister dopravy Arpád Érsek odvolal riaditeľa Miroslava Bartoša, spustil sa boj.

Farár posiela náruživé sms-ky a fotky svojho prirodzenia ženám, slovenskí biskupi mlčia

Prvý v histórii

Výberové konanie na riaditeľskú stoličku pred pár dňami bolo skutočným bonbónikom. Na listine vyskočilo dvanásť uchádzačov. Vrátane niekoľkých riadiacich letovej prevádzky, keďže za posledné polstoročie nenastala situácia, keď by za riaditeľa vymenovali niekoho iného ako človeka zvnútra podniku s praktickými skúsenosťami z riadenia letovej prevádzky. Na Slovensku však nič nie je nemožné. A tak sa medzi top uchádzačov o lukratívne miesto dostal aj niekto „exotický“. A to bývalý pilot bojového vrtuľníka Mi-24 Blažej Zaujec.

VIDEO zo škandálu v parlamente: Toto ste nemali nikdy vidieť!

Zaujec vyštudoval Vysokú vojenskú leteckú školu SNP v Košiciach. Okrem celoživotnej obsluhy vrtuľníka pracoval chvíľu na ministerstve obrany. Kedy začal snívať o šéfovaní v LPS SR, ťažko odhadnúť. Každopádne dostal v napĺňaní tohto sna podporu ako hrom. Ministerstvo dokonca najskôr nechcelo prezradiť jeho úspešnú kandidatúru. „V súlade s podmienkami výberového konania bude výsledok výberového konania zverejnený najneskôr 7 dní od jeho realizácie,“ napísali nám z odboru komunikácie ministerstva dopravy, pod ktoré LPS patrí.

Opičie mäso a jedovatý cukor: Európou otriasa obrovský potravinový škandál!

Štátny podnik: Točí desiatky miliónov eur, nový riaditeľ môže byť odmenený aj podielom zo zisku.
Štátny podnik: Točí desiatky miliónov eur, nový riaditeľ môže byť odmenený aj podielom zo zisku.
MATEJ KALINA

Ako si poradí v cudzine?

Funkcia riaditeľa LPS SR znamená aj početné služobné cesty do zahraničia, najmä do západnej Európy, na rôzne odborné kongresy a stretnutia so zahraničnými partnermi. Vo finálnej fáze minulotýždňového výberového konania však zarezonovali pri Blažejovi Zaujcovi trhliny v jazykových znalostiach z angličtiny.

Talentom otriasa obrovský škandál s hlasovaním: Vieme, kto urobil chybu a kto mal naozaj vyhrať!

Podľa našich informácií jeden člen výberovej komisie neveril vlastným očiam a so zvýšeným krvným tlakom musel celú situáciu dosť dlho predýchavať. Nepomohlo. Zaujec sa stal novým riaditeľom podniku s ročnými tržbami 65 miliónov eur. „Preverenie znalosti anglického jazyka bolo súčasťou pohovoru, na ktorom sa zúčastnilo sedem uchádzačov a z ktorého celkovo vyšiel pán Zaujec ako najúspešnejší uchádzač,“ tvrdí ministerstvo. Ako sa vraví, čas ukáže.

VIDEO Škandálna rehoľa, ktorá pôsobí aj na Slovensku: Rieši ju už Vatikán!

Pilot Mi-24: Nový riaditeľ má skúsenosti s týmto bojovým strojom.
Pilot Mi-24: Nový riaditeľ má skúsenosti s týmto bojovým strojom.
Internet

Podiel z miliónov

Niekoľkotisícovým platom sa súčet benefitov a výhod Blažeja Zaujeca v štátnej zlatej sliepke nekončí. Ministerstvo mu každý rok určí aj odmenu z podielu na zisku. Ten sa v súhrne za posledných päť rokov vyšplhal na vyše 13 miliónov eur. Riaditeľ podľa svojej pracovnej zmluvy bude mať nárok až na 10 percent zo zisku! Služobné auto so šoférom a preplatenie „nevyhnutných nákladov“ mu už len dodatočne spríjemnia život.

Viac na Pluska.sk: