Slovenskí politici: Osočujú sa, hádajú, no v skutočnosti k sebe majú bližšie, ako by sa zdalo

Mnohí vrcholoví politici si pred kamerami nevedia prísť na meno. Ich hašterenie pred voličmi niekedy až prekračuje medze slušného správania. V ich „bežnom“ živote mimo parlamentu je to však nezriedka inak.

Mnohí politickí rivali sú totiž susedmi a ako sme zistili, niektorí dokonca bývajú naozaj blízko seba, priam na seba ráno pri odchode do práce narážajú vo výťahu.

Nad Bratislavským hradom

Vo vychytenej časti bratislavského Starého mesta, vo štvrti poskytujúcej svojim obyvateľom pekné výhľady na celé hlavné mesto, žije najmä špička strany Smer-SD. Premiér Robert Fico, pôvodom „žochar“, teda rodák z Topoľčian, obýva s rodinou byt v komplexe Bonaparte, ktorý ako je známe vlastní firma neslávne známeho Ladislava Bašternáka.

Za to ho už dlhodobo kritizujú nielen médiá, ale aj opozícia. Naposledy ho Igor Matovič počas schôdze zvolanej na odvolanie premiéra, obvinil, že za byt platí oveľa menej ako je trhová cena. „Vy ste dovolili Slovensko rozkradnúť, vytunelovať a hocijakých darmožráčov Bašternákov tu dlhodobo kryť a ešte bez hanby bývať v ich byte a tváriť sa, že to je trhový nájom 2650 eur, hoci keď si ťuknem do Googlu, tak vidím, že trhový nájom za ten váš byt je 7500 eur. Nič iné to neznamená, že od Bašternáka beriete 5 tisíc eur každý mesiac úplatok a bez hanby to robíte už piaty rok,“ vyčítal mu Matovič v parlamente.

Fico sa bránil slovami, že ak bude Bašternák obvinený, tak sa vysťahuje. V rozhovore pre Plus Jeden Deň, tak ako už pár mesiacov predtým, opäť zopakoval, že má vyhliadnutý dom v hlavnom meste, kam sa chce presťahovať. Kde to bude, však opäť neprezradil. Ani sa neponáhľa, vraj potrebuje čas.

V rezidenciách

A možno bude ešte bližšie ku kolegom. Neďaleko od Bonaparte býva aj exminister dopravy Ján Počiatek. Jeho luxusný dom odhadovali na 1,5-milióna eur. Údajne má dvanásť spální, saunu, bazén aj kinosálu. Keby však veľmi chcel, mohol by si s premiérom doslova klopkať na dvere, lebo aj v Bonaparte vlastní jeden z bytov.

Vzdušnou čiarou nie veľmi ďaleko od nich dvoch, pri Bôriku, má byt aj minister vnútra Robert Kaliňák. Vo vychytenej lokalite sa mu býva asi dobre, keďže ešte úplne prvý byt si v tejto lokalite, v susedstve Jána Počiatka, zaobstaral, ešte keď bol ministrom prvýkrát. A zas opäť len na skok od Počiatka má svoju luxusnú vilku aj exminister kultúry Milan Kňažko. Tá je asi trikrát väčšia ako susediaca prezidentská rezidencia.

Zaujímavosťou je, že tak ako premiér Fico aj Kaliňák má slabosť aj pre lokalitu Ružinov. V mestskej časti, kde už roky má sídlo strana SMER, zaobstarali bývanie pre svojich rodinných príslušníkov, - konkrétne pre mamy, a Kaliňák aj pre brata.

Mohlo by vás zaujímať

Viac o tom, ktorí politici spolu susedia, sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.


  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].