Smer nemá záujem o lukratívny post. Bude ministerstvo školstva bez štátneho tajomníka?

Smer kašle na školstvo: Ficovci nemajú záujem o lukratívny flek štátneho tajomníka

Najsilnejšia vládna strana Smer-SD kašle na školstvo. Po tom, ako z rezortu, ktorý patrí koaličnej SNS, odišiel ich človek, sa Smer pozerať na prsty ministrovi naplánuje. Erik Tomáš skončil vo funkcii štátneho tajomníka minulý týždeň a vrátil sa k premiérovi Robertovi Ficovi. Namiesto neho nebol dodnes nikto vymenovaný a podľa informácii PLUS 7 DNÍ ani tak skoro nebude.

Smer-SD tak necháva stoličku dvojky ministra Petra Plavčana prázdnu. Kontrolovať ho bude len zástupca Mostu-Híd Peter Krajňák, ktorý je druhým štátnym tajomníkom ministerstva.

„Namiesto Erika Tomáša nemáme nikoho a dlho ani nebude,“ uviedol pre PLUS 7 DNÍ zdroj z prostredia vlády, konkrétne Smeru-SD. Pravdou je, že SNS vzala štátnemu tajomníkovi väčšinu kompetencií, ktoré mal v predošlom období. Okrem iného mu národniari vzali aj projekty, pod ktoré spadá prerozdeľovanie eurofondov.

Tomáš odišiel z pozície štátneho tajomníka práve preto, že na ministerstve doslova nemal čo robiť. Ako sám uviedol, nechcel štyri roky sedieť na teplom mieste, poberať plat a užívať si šoféra.

Zdá sa, že o takto vykastrovaný flek Smer nestojí a preto na jednom z najproblematickejších rezortov nebude mať svojho zástupcu. Uvidíme, ako sa s problémami v školstve popasuje Plavčan, ktorý už v rezorte má čo to za sebou a nie všetko pozitívne.