Nebezpečný alkohol: Jaroslava Baču menil na agresívneho človeka.

Smerácky starosta: Vyhrážky, teror a nakoniec pokus o vraždu. „Keď nebudeš moja, tak nikoho!“ vravel žene

Postrieľaná týraná žena sa dočkala spravodlivosti, bývalý starosta má ísť konečne za mreže. O tragickej udalosti, ktorá sa odohrala 15. marca 2014 sme už niekoľkokrát písali. Na Janku Vrbovú osudnej noci strieľal jej opitý žiarlivý manžel a smrti unikla len o vlások. Pokus o vraždu bol vyústením jeho psychického týrania.

Domov

Sotva sa postrelená Janka Vrbová dostala z ťažkého zranenia, už musela čeliť ďalšej rane - jej žiarlivý manžel namiesto za mrežami, skončil v psychiatrickej liečebni. Zdalo sa, že za svoj ohavný čin neponesie žiadnu zodpovednosť. Po niekoľkoročnom strachu, ale najmä neustálom boji a dokazovaní, sa zúfalá žena konečne dočkala spravodlivosti. Včera, v utorok 6.júna, sudkyňa Okresného súdu v Trenčíne Eva Tóthová vyniesla rozsudok.

Prežila manželov pokus o vraždu: Spravodlivosti sa ešte nedočkala

Janka Vrbová: Bohužiaľ, téma útokov voči ženám je stále živá, hovorí.
Janka Vrbová: Bohužiaľ, téma útokov voči ženám je stále živá, hovorí.
Monika Mikulcová

Príliš veľa známostí

Bývalý starosta obce Višňové v okrese Nové mesto nad Váhom, je členom strany Smer a má dobré kontakty v miestnych vyšších kruhoch. „Bol aj zamestnancom Okresného úradu v Novom meste nad Váhom, kde spravoval budovy so sídlom polície i sudcov," vymenúva pani Janka, ktorá manželovo meno vôbec nevyslovuje. „Veľmi často sa mi vystatoval, neskôr aj vyhrážal, svojimi známosťami so sudcami a policajtmi. Navyše bol predsedom Poľovníckeho združenia vo Višňovom, a tak sa pozná s ďalšími vplyvnými ľuďmi, ktorí sa venujú tomuto koníčku," dodáva. Obávala sa, že práve kvôli jeho kontaktom sa prípad nepohne dopredu.

Aj po sérii článkov v našom časopise sa však na celý prípad začali kompetentné orgány pozerať inými očami.

Bývalý diplomat bol obvinený z týrania manželky: Dnes v Krupine učí náboženstvo

Rozsudok: Vinný!

„Obvinený sa dopustil konania ktoré bezprostredne smerovalo k dokonaniu trestného činu v úmysle iného úmyselne usmrtiť, čím spáchal obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu. Za to sa odsudzuje na trest odňatia slobody vo výmere dvadsať rokov,“ uviedla sudkyňa. Okrem toho musí ex-starosta zaplatiť bývalej žene škodu vo výške viac ako 34-tisíc eur. Rozsudok ešte nie je právoplatný, obhajca sa voči nemu odvolal.

„Chcem Vám poďakovať za Vaše články, ktoré ste o tomto prípade doteraz v PLUS 7 DNÍ uverejnili a ktoré určite pomohli, aby sa prípad neuberal úplne svojvoľne smerom k vyvineniu obžalovaného Jaroslava Baču, ako tomu spočiatku, žiaľ, bolo," reagovala pani Janka.

Domov