MICHAL HVORECKÝ, spisovateľ

Spisovateľ Hvorecký: Médiá by už nemali robiť Kotlebovi reklamu

Opýtali sme sa našich osobnosti spoločenského života aký majú názor na to, že Pavol Frešo odmietol podať ruku kolegovi Marianovi Kotlebovi.

Bratislavský župan Pavol Frešo ako jediný odmietol podať ruku banskobytrickému kolegovi Marianovi Kotlebovi. Myslíte, že by sa mu mal ospravedlniť?

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO

Naopak, všetci ostatní, vrátane prezidenta, by sa mali ospravedlniť slušným občanom tejto krajiny za to, že sa ku gaunerovi správajú ako k prijateľnému partnerovi.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

ÁNO Blahoželám Pavlovi Frešovi. Každý politik by mal vedieť, kde sú medze demokracie a slušnosti. Podobné iskry nám v minulosti založili veľké požiare.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

?

Marian Kotleba v minulosti ukázal, že nerešpektuje toto ústavné zriadenie. Vyjadrovanie zmenil len preto, aby mohol získať moc. A keby ju mal dostatočne veľkú, demokraciu by zrušil. Podľa mňa je legitímne, ak sa niekto rozhodne ukázať jeho neprijateľnosť.

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

ÁNO Myslím, že ľudia by sa nemali dodatočne ospravedlňovať za svoje činy.

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Médiá by už nemali robiť Kotlebovi zadarmo reklamu, ale kontrolovať jeho pracovné výsledky.

Katarína Zavacká, historička práva

ÁNO Bolo tam viacero ľudí, ktorým by som ani ja ruku nepodala.

Jozef Leikert, vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

ÁNO

Ospravedlnenie je podobné gesto ako podanie ruky, ale či bratislavský župan Pavol Frešo chce, alebo nie, banskobystrický župan Marian Kotleba je takisto ako on zvolený v slobodných demokratických voľbách.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].