Emma Tekelyová

Spisovateľka Emma Tekelyová: Pán prezident sa po skončení funkcie zrejme bude venovať humoru

Opýtali sme sa našich osobností, čo si myslia o názore prezidenta Ivana Gašparoviča na slovenskú justíciu.

Prezident Ivan Gašparovič skonštatoval, že slovenská justícia funguje dobre, žiaľ, na verejnosti sa medializujú najmä negatívne javy, ktoré neprispievajú k pozitívnemu obrazu súdnictva. Súhlasíte s ním?

Miroslav Cipár, výtvarník

NIE Je zaujímavé, že kým všeobecná mienka, viackrát overená prieskumami, hovorí o nedôvere k súdnictvu, pán prezident to vidí inak a našiel aj vinníka.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

ÁNO Pán prezident pomaly končí vo funkcii a aj toto jeho vyjadrenie naznačuje, že zrejme sa bude venovať humoru.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

? Pán prezident nemôže kritizovať, čo sám budoval. Všetkým nespravodlivo súdeným či nesúdeným i jemu ostáva len ten Tribunál, kde pravdu nebude treba dokazovať.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Ivan Gašparovič má popri Vladimírovi Mečiarovi čestné miesto v čate, ktorá ničila všetko, čo je pre vládu práva a demokraciu dôležité. V slušnej krajine by sa musel hanbiť. U nás sa občanom, ktorí denne trpia pre zneužívané súdnictvo, takými výrokmi vysmieva do tváre.

Katarína Zavacká, historička práva

ÁNO Myslím, že pán prezident tentoraz netrafil.

Miroslav Kusý, politológ

ÁNO Len zabudol dopovedať, pre koho funguje dobre a pre koho skôr zle...

Jozef Leikert, vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

NIE Každý má iné kritériá hodnotenia, svojské hranice etiky, morálky, spravodlivosti. Prezident republiky by sa však mal pri vyjadrovaní názorov odosobniť, potom by jeho pohľad na slovenskú justíciu nebol asi taký jednoznačný. Apropo, aj nad negatívami zvíťazí iba pravda.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].