Emil s manželkou: Dôchodca mal 72 rokov.

Synovia Emila († 72) o šokujúcom videu Lipšicovej havárie: Chceli sme očistiť otcovo meno!

Je to jasné. Chodec, ktorého zrazil exminister vnútra Daniel Lipšic, bol na priechode pre chodcov. Poslanec do zosnulého Emila (72) narazil, keď vstupoval do ľavého pruhu pravej časti vozovky.

Potvrdil to videozáznam z jednej z priemyselných kamier na Vajnorskej ulici, ktorá tragickú nehodu zachytila. Na zázname je jasne vidieť, ako chodec vstupuje do vozovky normálnym krokom, nepotáca sa a kráča smerom na druhú stranu ulice.

Tony Štefunko

Polícia vykonala aj rekonštrukciu autonehody.Foto: Tony Štefunko

Video na usb nosiči prišlo do viacerých redakcií vrátane redakcie PLUS 7 DNÍ anonymne poštou so sprievodným listom, ktorý objasňoval, čo zachytáva. O jeho existencii sa v kuloároch hovorilo už krátko po nehode, ktorá sa stala 19.septembra vo večerných hodinách. Informácie o tom, že tragickú zrážku chodca s vozidlom Daniela Lipšica zaznamenala niektorá z kamier na mieste, mala aj rodina Emila K.. Synovia zosnulého muža nenamietali, že by malo byť zverejnené, v prípade, ak to polícia umožní.

Lipšicova autonehoda: Takto haváriu zachytila priemyselná kamera.
Lipšicova autonehoda: Takto haváriu zachytila priemyselná kamera.
Screenshot

Do redakcie nám prišlo video, ktoré zachytáva osudnú autonehodu. Foto: Screenstho

Politik v deň nešťastia vyhlásil, že si nie je istý, či bol chodec na priechode pre chodcov. Lipšic narážal na to, že chodec vyšiel z neďalekej vinárne a mal vypité. Rodina bola z týchto vyjadrení politika rozčarovaná. PLUS 7 DNÍ dostalo od synov Emila súhlas na zverejnenie videa.

„Chceme, aby vyšla najavo pravda. Teraz ju všetci poznajú,“ reagoval pre PLUS 7 DNÍ jeden zo synov Jaroslav. Viac sa k samotnému videu vyjadrovať nechcel, nakoľko je to pre neho a rodinu stále veľmi citlivé a bolestivé. „Náš právnik si ho pozrie a rozhodne sa, ako budeme reagovať,“ dodal Jaroslav.

Video už podľa informácií PLUS 7 DNÍ videla aj manželka Emila Mária a niesla to veľmi zle. Každopádne záznam potvrdil slová svedka, ktorého výpoveď sme priniesli len pár dní po nehode.

Viac o autonehode Daniela Lipšica sa dočítate tu:

VIEME PRVÍ: Daniel Lipšic neprišiel o vodičský preukaz! Dôvod?

Rodina po zosnulom Emilovi: Od Lipšica bude žiadať finančné odškodnenie

VIDEO Lipšic mal opäť nehodu: Polícia zrekonštruovala osudnú zrážku. Prišiel aj exminister

Tomáš z okoloidúceho vozidla tvrdil, že chodec bol určite na priechode pre chodcov a Lipšicovo auto doň narazilo v plnej rýchlosti. Polícia sa k vyšetrovaniu nevyjadruje. V prípade je začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Politik nebol stále obvinený. Čaká sa na znalecké posudky.