Kauzy Vladimíra Mečiara, únos Michala Kováča mladšieho aj tipujúci minister Kanis zaujali čitateľov Pluska.sk najviac.

TOP kauzy Slovenska: Toto považujete za najväčšie odhalenia PLUS 7 DNÍ

Týždenník PLUS 7 DNÍ je tu pre vás už 25 rokov. Pri príležitosti tohto výročia vám každý týždeň prinášame originálnu anketu súvisiacu s našim časopisom. Tento raz ste rozhodovali o najväčších kauzách Slovenska.

Počas uplynulého týždňa mohli čitatelia Pluska.sk hlasovať za 25 najväčších káuz, ktoré sme priniesli práve my.

Na prvých priečkach ankety skončili príbehy, ktoré zapĺňali titulné stránky už dávnejšie. Až 33 percent našich čitateľov považuje za najväčšie odhalenie Elektru Vladimíra Mečiara, o ktorej sme informovali ešte v roku 1999. Bývalý premiér pritom pri odchode zo svojho postu zdôrazňoval, že má len byt a „korzičku“. My sme ukázali, že to nie je tak celkom pravda!

Únos prezidentovho syna bol kauzou, ktorá máta niektorých politikov ešte aj dnes. PLUS 7 DNÍ bol prvým časopisom, ktorý priniesol fotografie dobitého Michala Kováča mladšieho.

Kauzou, za ktorú hlasovalo 6 percent našich čitateľov bolo odhalenie tipujúceho ministra Kanisa. Po informáciách o tom, že si stavia honosnú vilu v luxusnej bratislavskej štvrti a z čoho ju financuje, s ktorými ako prvý prišiel náš týždenník, musel svoje kreslo opustiť.

Čítajte viac:

Top tváre z titulky odhalené: Ako ste hlasovali a aká je skutočnosť?

Medzi čitateľmi Pluska.sk zarezonovala aj kauza Karola Mella, ktorý sa ukrýval v Španielsku. V roku 2007 sme zistili, že sa ukrýval v španielskom Alicante.

Okrem toho našich čitateľov zaujal aj premiér Robert Fico. Aj afére okolo premiérovho bozku pre asistentku Janku dali naši čitatelia svoj hlas, čím v ankete skončila na piatom mieste. Rovnaký počet hlasov dostala aj téma Ficovho bytu pre mamičku.

Ak ste sa zapojili do hlasovania, môžete vyhrať jedno z našich tričiek s originálnym motívom.

Nezabudnite, už v stredu vám prinesieme novú anketu, v ktorej sa nielen niečo dozviete, ale zároveň budete mať ďalšiu možnosť vyhrať!

Odmenou za hlasovanie je aj takáto výhra. Foto: ilustračné, Pluska.sk

Čo si myslí redakcia?

"Výsledky ankety potvrdili, že ani populizmus politikov nie je dlhodobo schopný zakrývať ich prešľapy a voliči sú citliví najmä na ich „zázračné“ zbohatnutia a „bokovky“," myslí si redaktorka Miroslava Sojková.

"Mečiarove prvenstvo, respektíve prvenstvo kauzy spojenej s bývalým trojnásobným premiérom je len odrazom hlbokého sklamania voličov z voľakedy najpopulárnejšieho politika, ktorý sa pasoval za otca národa. Únos prezidentovho syna zas rezonuje v ľuďoch preto, že sa spája s najtemnejším obdobím našej novodobej histórie a páchatelia neboli potrestaní," dodala Sojková, podľa ktorej ďalšie výsledky hovoria o tom, ako ľudí dokážu podráždiť majetkové pomery politikov. To sa odrazilo v treťom mieste kauzy okolo luxusnej vily bývalého ministra Kanisa a rovnako aj v prípade premiéra Roberta Fica.


  • pluska.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].