Hľadaná Slovenka má viacero podôb. Vľavo oficiálna - policajná snímka.

Táto blondína chcela ošklbať švajčiarsku banku, na internete provokuje sexi fotkami

Denisa Burzová, ktorú hľadá polícia pre mnohomiliónový podvod, sa na internete predstavuje v pikantnom šate.

Kde sa asi tak skrýva tridsaťsedemročná Denisa Burzová z Trnavy, ktorá vraj chcela podvodom obrať švajčiarsku banku o 210 miliónov amerických dolárov, čo je podľa aktuálneho kurzu takmer 160 miliónov eur?

Nad touto otázkou si slovenská polícia láme hlavu už nejaký týždeň, o pomoc požiadala i verejnosť. Aby sa občanom lepšie pátralo, policajti poskytli fotografiu dotyčnej dámy - súdiac podľa obrázka, tuctovej blondíny. Či však ide o aktuálnu podobu ženy, možno len ťažko odhadnúť.

Na internete sa totiž prezentuje v odlišnom šate. Zverejnené fotografie iba vzdialene pripomínajú obyčajnú ženu z policajnej snímky. Používať začala aj iné, zrejme umelecké meno.

Hovorí si Deniss di’s, čo v spojitosti s priloženými obrázkami navodzuje silný pocit, že výrobou betónu, predajom zmrzliny či účtovníctvom, čo sú mnohé z aktivít uvedených v Obchodnom registri, sa firma, kde zastávala post predsedníčky predstavenstva, už zrejme nezaoberá.

Takýmito fotkami sa prezentovala na interente. Foto: archív

Podvodníčka

Na začiatku príbehu bola iba krátka správa. Polícia obvinila z pokusu o podvod tridsaťsedemročnú Denisu B. z Trnavského kraja. Hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová vysvetlila, že obvinená sa ako predsedníčka predstavenstva akciovej spoločnosti pokúsila získať zo švajčiarskej banky úver vo výške 210 miliónov dolárov.

Zmluvnou podmienkou na poskytnutie úveru bolo uhradenie jednorazového poplatku vo výške necelých šesť miliónov dolárov na účet príslušnej banky. Šikovná blondína vraj nelenila a elektronickou poštou poslala desať falošných cezhraničných platobných príkazov. Bonitu a spoľahlivosť doložila falošnými dokumentmi.

Polícia počas dvoch domových prehliadok zaistila notebooky, listiny a pečiatky, nie však nezbedníčku, keďže sa vraj nezdržiavala v mieste trvalého pobytu. Súd na ňu preto vydal zatykač a po dobre stavanej blondíne sa začalo oficiálne pátranie. Aj s výzvou na pomoc adresovanou verejnosti. Za informácie o jej pobyte by sa okrem polície zrejme poďakovala aj Sociálna poisťovňa, ktorej podľa zverejnených údajov dlhovala k 31. augustu tohto roka 1 456 eur.

Vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni bol jej dlh ku koncu júla o čosi vyšší - utešených 1 728 eur. V snahe pomôcť a zistiť ďalšie podrobnosti sme sa teda vydali po stopách Denisy Burzovej.

Odmlčala sa

„Mňa to veľmi prekvapilo, fakt tomu nerozumiem. Nepovedal by som to na ňu,“ krúti hlavou mladý muž, ktorý si prenajíma dom v užšom centre Trnavy, kde v minulosti sídlila firma Ekonstavmat.

Práve v tejto akciovke, podľa výpisu z Obchodného registra so širokým záberom činností od reklamy cez skladovanie, balenie kávy, maliarske práce, ubytovacie služby, pranie a chemické čistenie kožušinových výrobkov až po poskytovanie úverov nebankovým spôsobom a účtovníctvo, zastávala Denisa Burzová funkciu šéfky predstavenstva.

Samotný objekt je podľa výpisu z katastra nehnuteľností písaný na jedného z členov dozornej rady. Malo by ísť o otca hľadanej. Prekvapený mladík hovorí, že polícia vykonala prehliadku aj v tomto dome. Dušuje sa však, že Denisu Burzovú už dlhšie nevidel. Viac povedať nechce.

Fakt je, že aj čo sa týka sociálnych sietí, hľadaná sa odmlčala. Ešte minulý rok bola pritom pomerne aktívna. Prostredníctvom internetu gratulovala dcére k osemnástym narodeninám. Nájsť možno aj celú sériu fotografií z párty, ktorá pripomína zábavu pre vybranú spoločnosť.

Dopátrať sa možno tiež k tomu, že sa začala predstavovať ako Deniss di’s a so zmenou mena zverejnila aj zopár odvážnych a provokatívnych fotografií. Niektoré môžu navodzovať dojem, že Denisa Burzová si na svoje živobytie zarábala, veľmi distingvovane povedané, umeleckou činnosťou.

Jeden z jej posledných výstupov na sociálnej sieti je z marca tohto roka. Odvtedy akoby sa nadobro odmlčala. Nečudo, ak by ju polícia vypátrala a súd za podvod odsúdil, za mrežami by mohla stráviť až pätnásť rokov.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].