Plavčan žiadnu krízu nejastrí.

Tichá domácnosť medzi Dankom a Ficom. Kto je na koho strane?

Štyri dni tichá domácnosť medzi Dankom a Ficom, slová o kríze a zreteľné napätie medzi šéfom parlamentu a blízkym poradcom premiéra Erikom Tomášom. Vládna spolupráca prežíva otrasy. Po kríze s koncesionárskymi poplatkami sú tentoraz kameňom úrazu čachre s cenami energií.

Peter Plavčan

„Teraz ste ma zaskočili, ja o žiadnej vládnej kríze neviem," reagoval minister školstva Peter Plavčan (SNS) v parlamente. Keď sme mu dianie trochu opísali, povedal, že stále nemá dosť informácií. „Keď sa na to pozriem, veľmi rád sa vyjadrím. Momentálne riešim školské problémy, reformu a v rámci nej narastajúci extrémizmus v Slovenskej republike," povedal.

Foto: SITA

Dušan Tittel

„Nie, určite nie je žiadna kríza," odbil otázku poslanec SNS Dušan Tittel. Vyjadrenia svojho straníckeho šéfa a napätie vysvetlil ako „turbulencie". Kto situáciu upokojí?

Foto: TASR

Dušan Jarjabek

Spoločné rokovania a vzájomný rešpekt. Smerácki zákonodarcovia sú podobného názoru. Kríza nie je. „Myslím, že nie. Sú tu isté nevysvetlené veci, ale ja by som to krízou nenazval," zamýšľa sa nad najvhodnejším výrazom pre vzniknutú situáciu Dušan Jarjabek.

„Každá kríza, ktorá sa vyrieši posilní koalíciu," dodáva s tým, že poslanci otrasy necítia.

„Vy krízou nazývate isté nedohovorenie sa špičiek, my to krízou nenazývame. Medzi poslancami fungujú dohody. Ale ak sa pozriete na parlament, tam to funguje," vysvetlil Jarjabek. Podľa neho aktuálne hrmenie spôsobili „nevyargumentované postoje, napríklad nevyriešené vzťahy v rámci televízie".

Foto: Archív, PLUS 1 Deň

Miroslav Číž

Slovo kríza nepripúšťa ani podpredseda klubu strany Smer Miroslav Číž. „Bol tu dosť vážny problém. Sú tu isté emócie a je potrebné ujednocovať stanoviská, ale som presvedčený o tom, že zatiaľ sa o vládnej kríze nedá hovoriť," povedal.

Foto: Archív


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní