Tisíce eur mesačne za nič? Viera Tomanová už dostáva lukratívny plat, vybavila len 16 podnetov

Predstava, ktorá môže byť pre niekoho až frustrujúca. Od januára poberáte plat vyše tritisíc eur mesačne, ubehnú štyri mesiace a za vami takmer žiadne výsledky práce.

Bývalá smeráčka 68-ročná Viera Tomanová sedí od januára na poste detskej ombudsmanky. Až šesť rokov má poberať lukratívny plat 3 300 eur mesačne. Na margo otázky, akú bohumilú činnosť teda úrad už mesiace vykonáva, sme dostali zaujímavú odpoveď. "Zo zákona jej vyplýva lehota šesť mesiacov, v ktorej by mala začať vykonávať svoju pôsobnosť,“ reagovala riaditeľka úradu Daniela Lengyelová.

„V súčasnosti v rámci prebiehajúcich verejných obstarávaní postupne zariaďujeme priestory," vysvetlila nám. Podľa jej slov však aj napriek tomuto zhonu dokonca pracujú. "Do dnešného dňa sme dostali šestnásť podnetov, z ktorých už viac ako polovica je vyriešených," odvetila. Za štyri mesiace, - veľa či málo?

Čítajte viac:

Tomanovej biznis s deťmi sa deje so súhlasom štátnych orgánov!

Len na porovnanie, opýtali sme sa na počet podnetov aj verejného ochrancu práv Jany Dubovcovej. Tá i naďalej, hoci už nemusí, prevádzkuje stránku www.detskyombudsman.sk cez ktorú sa detí a mladí môžu s rôznymi otázkami na ňu obracať. "Každoročne dostávame približne 700 až 1000 otázok," prekvapil nás množstvom podnetov jej hovorca Ján Glovičko. Ako sme zistili, istý posun v činnosti úradu napokon nastal. Komisárka pre deti Viera Tomanová po týždňoch hľadania má v Bratislave svoje sídlo.

Ale nie je na Cukrovej ulici, ako sa ešte v januári vyjadrila Tomanová. "Stále hľadáme priestory. Asi pôjdeme na Cukrovú ulicu. To vychádza najlacnejšie zo všetkého, čo nám ponúkli,“ povedala vtedy exsmeráčka. Vyhovujúce priestory napokon našli na Odborárskom námestí a odborárom tak platia za prenájom priestorov mesačne slušných 1 600 eur. Rozmenené na drobné: prenájom takmer 1400 eur mesačne, plus dvesto eur za parkovanie.

Viac sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ!


VIDEO Plus 7 Dní