Unavený odídenec zo SaS-ky Mihál: Zničila ho mladá žena?

Hovorilo sa o odchode Poliačika, nakoniec vraví SaS-ke zbohom Jozef Mihál.

SaS opäť v polčase rozpadu? Minulý týždeň médiami prešumela správa o možnom odchode Martina Poliačika. Ten si nezhody so straníckym šéfom Richardom Sulíkom nakoniec vyriešil na stretnutí medzi štyrmi očami. Neodišiel. Opačne sa rozhodol iný významný člen liberálov, exminister práce Jozef Mihál (51). Strana podobné otrasy už raz zažila v roku 2013.

Zdravotné problémy

Dlhoročný poslanec a exminister práce za Radičovej vlády v parlamentne na prvej schôdzi v Novom roku niekoľko rokovacích dní vynechal. Absolvoval prednáškové turné po Slovensku. "Mám vyšší tlak, vyššiu hladinu cukru v krvi. Je to spojené so stresmi, s množstvom aktivít, ktoré mám," povedal Mihál v rozhovore pre Denník N. Miernejšie pracovné tempo mu vraj poradil aj lekár."Samozrejme, že mi dobre padne, ak človek trochu vypne, veď komu by to nepadlo dobre," vysvetlil neurčito.

Beznádej zo Sulíka

"Na druhej strane, nebudem míňať energiu do politickej strany pod vedením Richarda Sulíka," poznamenal na margo šéfa, ktorého chce vyzvať vlani do boja o líderstvo SaS. Napokon sa myšlienky vzdal a Sulík zostal v čele strany. Dnes svoje rozhodnutie Mihál zrejme ľutuje."S tým, čo robí Richard Sulík v poslednom čase, jednoducho nemôžem súhlasiť a preto som aj odišiel," dodal Mihál.

Vyčerpaný?

Päťdesiatnik Jozef Mihál má doma dvojročnú dcéru Miu a štvorročného syna Maxa. Porodila mu ich partnerka Sanela (33). Rodina však vraj za jeho vyčerpanosť nemôže. "Pri výchove detí vidíte, aký to je dôležité, aký to má význam. Je to zmysel vášho života," vraví. Vložená energia do detí sa vraj vidí. "Napredujú, učia sa, robia pokroky. Máte z nich ako rodič radosť. Bohužiaľ, to čo sa deje za posledný polrok v SaS z toho som takú radosť nemal ani zďaleka," poznamenal.

Odchod a sklamanie zo smerovania strany však dáva na triko výhradne Sulíkovi. "Nie je to o ľuďoch, ktorí SaS tvoria, je to žiaľ o osobe predsedu," upozorňuje Mihál.

Ďalšie odchody

Situáciu v strane označil poslanec za zložitú. Na to, či budú po ňom nasledovať ďalšie odchody však odpoveď nedal: "Nebudem hovoriť za ostatných". Ľutuje, že SaS nebola schopná osloviť viac ako 15-16 percent, hoci v pravej sfére politického spektra je prázdny priestor. Strane však do budúcnosti drží palce. O svojej budúcnosti veľa povedať nechcel. Či sa po skončení mandátu v roku 2020 chystá na politický dôchodok, neprezradil. "Je to ťažká otázka. Nie je to tak, že mám premyslený plán, čo bude ďalej. Viem len to, že budem, naďalej opozičným poslancom. Budem prvý kritik Roberta Fica," odkazuje Mihál.