VIDEO: Bojové porady vládnych strán. Mlčanie a napätie v tvári

Ide do tuhého. Lídri troch koaličných strán sa o 10-tej stretnú, aby prerokovali, čo ďalej s vládou.

Po tom, ako Andrej Danko vypovedal koaličnú zmluvu, sa stretli všetci traja lídri so svojimi najbližšími ľuďmi. Oficiálne predsedníctvo Mostu-Híd sa konalo ešte v pondelok večer o 17:30.

"Očakávame od predsedu SNS, že príde s konkrétnym návrhom, čo chce zmeniť prípadne prečo vypovedal koaličnú zmluvu," povedal Béla Bugár po skončení rokovania. Bugár s Dankom sa boli včera radiť aj u podnikateľa a bývalého šéfa TA3 Michala Gučíka.

Na siedmu večer v pondelok zvolal verných na Úrad vlády aj premiér Robert Fico. Prišli takmer všetci smerácki ministri. Premiér dokonca stiahol zo Žiliny aj poslanca a podpredsedu Smeru Juraja Blanára. Poradu skončili asi o pol jedenástej v noci.

Skoro ráno sa konala aj porada SNS v bratislavskej centrále. Okrem Andreja Danka, prišli aj poslanci Anton Hrnko, či Jaroslav Paška. Prišla aj šedá eminencia strany z ministerstva obrany Ján Hoľko, či štátny tajomník rezortu zahraničných vecí Lukáš Parízek.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].