VIDEO Kotleba pod papučou? Namiesto mítingu vymieňal plienky

Láka ich na stretnutie, no nakoniec nepríde. Akí sklamaní museli byť fanúšikovia Mariána Kotlebu, ktorí včera večer dorazili do stropkovského kulturáku, kde - ako im to vodca Ľudovej strany Naše Slovensko sľuboval na bilboardoch - sa mali dozvedieť šokujúcu pravdu o fungovaní slovenského parlamentu.

Či už mladí, vystrihaní fešáci alebo dôchodcovia, ktorí chceli buď zo zvedavosti alebo z vášne počuť plamenné reči vodcu Kotlebu, odišli s dlhým nosom.

Pravdovravný Marián totiž nakoniec nedorazil a namiesto seba poslal iba poslancov a členov straníckych štruktúr. Prečo? Uznávaný líder ich vymenil za syna.

Bez predsedu: So svojimi sympatizantmi v Stropkove rečnili len stranícke štruktúry strany a poslanci z národnej rady.
Bez predsedu: So svojimi sympatizantmi v Stropkove rečnili len stranícke štruktúry strany a poslanci z národnej rady.
RUDOLF FELŠÖCI

Bez predsedu: So svojimi sympatizantmi v Stropkove rečnili len stranícke štruktúry strany a poslanci z národnej rady. Foto: Rudolf Felšoci

Vyšší záujem

Ako sme sa dozvedeli, Kotleba namiesto rečnenia a diskusie s priaznivcami ostal doma meniť plienky. „Marián Kotleba neprišiel preto, že by nechcel. My chceme chodiť medzi ľudí. Dôkazom je aj to, že sme sa sem dostali až z Banskej Bystrice, aj keď to nebolo ľahké popri našej práci,“ obhajoval Kotlebu podpredseda jeho strany Milan Uhrík.

„Ale predseda má malého polročného syna Ľudovíta. A tí, čo máte polročné deti, viete, že nie vždy si určujete program sami, niekedy vám ho tie malé detičky naplánujú trošku inak tak, ako si to myslíte vy. Čiže z tohto dôvodu ho prosím vás ospravedlňte lebo má naozaj trošku rodinné záležitosti.“

Bez tlačenice: Miesto konania mítingu v Stropkove. Zvedavcov a sympatizantov Kotlebu možno odradil aj večerný dážď.
Bez tlačenice: Miesto konania mítingu v Stropkove. Zvedavcov a sympatizantov Kotlebu možno odradil aj večerný dážď.
RUDOLF FELŠÖCI

Bez tlačenice: Miesto konania mítingu v Stropkove. Zvedavcov a sympatizantov Kotlebu možno odradil večerný dážď. Foto: Rudolf Felšoci

Organizátori nezabudli zdôrazniť, že na ďalší – utorkový míting, tentokrát vo Vranove nad Topľou by pán predseda predsa len mohol prísť.

Urazení

Stretnutie Kotlebovcov bolo napriek sklamaniu pokojné. Kotlebovci vysvetlili, že len oni chcú národu dobre a jedine im leží na srdci blaho národa. A posťažovali sa na nezáujem médií. A ak sa vraj o nich hovorí, tak len v negatívnom svetle.

Hnevá ich aj nezáujem politikov o ich stran, no vraj sa nevzdajú. Ďalej budú hliadkovať vo vlakoch a dbať o blaho národa. Či to už národ chce, alebo nie.

  • vfr
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].