VIDEO Luxus na Slovensku i za hranicami: Takto si žijú oligarchovia a údajný sponzor Smeru

Posledné mesiace zamávalo spoločnosťou a slovenskou politickou scénou niekoľko káuz spojených s vládnymi stranami. Ich aktéri si rozhodne nežijú zle!

Týždenník PLUS 7 DNÍ si napríklad posvietil na majetkové pomery podnikateľa Ladislava Bašternáka, s ktorým sú spájané také politické špičky ako minister Robert Kaliňák a premiér Robert Fico. Prvý sa spomína v súvislosti s kauzou vratiek DPH, druhý má zas prenajatý luxusný byt v komplexe, ktorého stavbu financoval práve Bašternák.

Foto: Michal Smrčok

Pred komplexom Bonaparte, ktorý financoval Ladislav Bašternák a obýva, okrem iných štátnikov, aj premiér, sa konali protesty. Foto: Michal Smrčok

Mimochodom, premiér je v blízkom kamarátskom vzťahu aj s ďalším podnikateľom - Jozefom Brhelom. O bývalom poslancovi Mečiarovho HZDS s predpokladaným majetkom 350 miliónov eur sa v kuloároch hovorí ako o sponzorovi Smeru.

No a ich spoločným „známym“ je aj ďalší oligarcha, Juraj Široký, ktorého dokonca s Brhelovcami spája už aj rodinné puto - jeho dcéra a Brhelov syn sú manželia. Širokého syn je zasa predsedom predstavenstva firmy Váhostav, vďaka ktorej budú pre niektorých Slovákov už Vianoce druhé skromné.

To sa však nedá povedať o spomínaných podnikateľoch. Mnohí vlastnia viaceré luxusné nehnuteľnosti, dokonca aj za hranicami Slovenska.

Bazén i vozový park: Vitajte u Bašternákovcov!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Bašternákovu honosnú vilu na Slavíne dizajnovo navrhovala architektka, ktorá sa postarala aj o zariadenie bytu Roberta Fica.

Päťpodlažná vila vysoko nad Bratislavou je takmer celá z mramoru, podľa našich informácií v nej nechýba spa a bazén a v suteréne má vozový park pre luxusné tátoše, ktoré podnikateľ vlastní.

Pokračovanie na ďalšej strane


  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní