Kto ho nahradí?

VIDEO Vypočúvajú budúcich šéfov telerozhlasu. Čo tam chcel exprezident Gašparovič?

Marketéri Ruttkay a Flašík, aktuálny šéf Václav Mika, bývalá markizáčka Ťapáková akebo niekto iný? Výbor pre kultúru a médiá dnes vypočúva deväť kandidátov na post riaditeľa verejnoprávneho rozhlasu.

Finálna voľba bude 22. júna. Vtedy parlament vyberie v tajnej voľbe nástupcu Václava Miku.

V starej budove ma Župnom námestí v Bratislave sa ukázala aj europoslankyňa Monika Beňová. V hre je totiž aj meno jej dnes už exmsnžela Fedora Flašíka. Podporu v publiku bude mať aj Mika. Zaujímavosťou je, že okolo pol 10 sa pred budovou zjavilo auto s bývalým prezidentom Ivanom Gašparovičom.

Protestujúci

Na vypočúvaní sa zastavil aj šéf ČT Petr Dvořák. Ten začal už svoj druhý mandát, svoju pozíciu vo verejnoprávnej televízii u susedov obhájil v apríli.

Pred historickou budovou NRSR protestovala pred začatím "ceremónie" hŕstka mladíkov v košeliach. Boli z pravicovej Novej generácie. Držali transparenty s nápismi "Danko, nekradni RTVS" či "Neberte nám nezávislé spravodajstvo".

Uchádzači o post šéfa RTVS si krátko po 9-tej vyžrebovali poradie, v ktorom vystupovať. Začína súčasný riaditeľ Václav Mika, Fedor Flašík bude druhý, Michal Ruttkay tretí, Jaroslav Rezník štvrtý, Zuzana Ťapáková posledná.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].