Prepustený: Bývalý výkonný riaditeľ štátnej Pôdohospodárskej platobnej agentúry Ľubomír Partika.

VIDEO Zahojený: Riaditeľ Partika, ktorého prepustila ministerka, si žije v luxuse

Ľubomír Partika, ktorého vyhodili z vysokej štátnej funkcie pre vážne podozrenia, tají, koľko zaplatil za svoj honosný dom.

Dlhé roky tichučké vody Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), ktorá prideľuje štátne dotácie a peniaze z eurofondov roľníkom, narušila kauza okolo jej výkonného riaditeľa Ľubomíra Partiku. Náš týždenník pred dvoma týždňami priniesol tajnú nahrávku zo stretnutia Partiku s odsúdeným podnikateľom Štefanom Dučom.

Dvojica na nej ešte s jedným mužom hovorí o percentách z projektov. Partika navrhuje päť až sedem percent z dvoch projektov v hodnote päť miliónov eur. Duč dostal v marci za podvod s dotáciami jedenásť rokov natvrdo a spomínaných päť miliónov má vrátiť.

Čítajte viac:

Kde je pravda? Podnikateľ Partika namočený v škandále: Je to pomsta!

Po zverejnení videa šéfka agrorezortu Gabriela Matečná Ľubomíra Partiku zo štátnej agentúry vyhodila. On vysvetľuje, že nežiadal úplatok, ale Dučovi radil - keby vraj predložil dôveryhodné dôkazy, môžu mu sumu, ktorú má vrátiť, znížiť. „Dôkazy nepredložil,“ hovorí.

Partikove tajnosti

Napriek výpovedi Partika nežije zle. Minulý rok absolvoval s rodinou dovolenku v Dubaji a postarané má aj o strechu nad hlavou. A to nie hocijakú. V bratislavskej mestskej časti Rusovce si postavil honosnú vilu. Len jej rozloha je tristodvanásť štvorcových metrov.

Z okolitých rodinných domov je už na pohľad najväčšia. „Pozemok nám darovali svokrovci. Dom som postavil dávno pred tým, ako som bol v platobnej agentúre,“ hovorí. Koľko do výstavby moderného sídla na konci uličky v pokojnom prostredí na okraji lesa vrazil, nechce prezradiť.

„Určite sa nechcem pre médiá k tomu vyjadrovať. Momentálne som súkromná osoba. Keby ste sa opýtali, čo dám za psa, nepoviem ani to. Čo vás to má zaujímať,“ dodáva. Úver si vraj nebral, ale tvrdí, že všetky financie mu požičali svokrovci. Podľa odhadov sa finálna cena jeho obydlia môže pohybovať v státisícoch eur.