Daniel Lipšic: Polícia mu zatiaľ neodobrala vodičák, vraj je to štandardný postup.

VIEME PRVÍ Daniel Lipšic po tragédii neprišiel o vodičský preukaz! Dôvod?

Po tragickej nehode Daniela Lipšica pri ktorej zahynul dôchodca Emil K. zostalo veľa otázok. Týždenník PLUS 7 DNÍ má odpoveď na jednu z nich.

Keď vtedy ešte poslanec Daniel Lipšic zrazil dôchodcu Emila K., zdalo sa, že bude verejnosť o všetkom informovaná nadštandardne. Samotný Lipšic hneď na druhý deň predstúpil pred novinárov a vyrozprával o nehode všetko, na čo si spomenul.

Ako to bolo? Rekonštrukcia nehody už prebehla, jej výsledky však ešte nepoznáme. Foto: Tony Štefunko

Po niekoľkých dňoch však už napriek veľkému záujmu verejnosti začalo byť informácii akosi poskromne a tak nečudo, že sa začali šíriť rôzne dohady.

Okolnosti sú zahmlené

Išiel Daniel Lipšic rýchlejšie, ako je povolená maximálna rýchlosť? Bol dôchodca v čase nárazu na priechode pre chodcov? Venoval sa Daniel Lipšic skutočne v čase tragédie iba šoférovaniu? Vzali mu policajti po nehode vodičské oprávnenie?

Na tieto a mnohé iné otázky verejnosť odpoveď nedostala. Veľavravné bolo iba gesto Daniela Lipšica. Ten sa pár dní po nehode vzdal poslaneckého mandátu, čo môže nasvedčovať tomu, že by predsa len v jeho prípade, nebolo všetko s kostolným poriadkom.

Štandardný postup

Týždenníku PLUS 7 dní sa však podarilo zistiť odpoveď aspoň na jednu z množstva otázok. Vzali policajti po nehode, vtedy ešte poslancovi vodičské oprávnenie? Podľa našich informácii Daniel Lipšic o vodičský preukaz neprišiel. Dôvod?

Osvetlená cesta: Priechod, po ktorom mal prechádzať nebohý Emil, je dobre osvetlený. Foto: Tony Štefunko

Aj keď vás to možno prekvapí, no policajti nemali prečo po tragédii Lipšicovo vodičské oprávnenie zadržať. Na mieste sa totiž podrobil dychovej skúške a tá bola negatívna. Podľa tohto zistenia sa teda v čase krátko po nehode nedopustil žiadneho dopravného priestupku.

Znalecký posudok

Všetky ostatné relevantné odpovede už musí zodpovedať až znalec. Ak sa preukáže, že išiel rýchlejšie ako je maximálna povolená rýchlosť, alebo to, že bol dôchodca v čase nárazu na priechode pre chodcov, či iné závažné porušenie dopravných predpisov, Lipšic o vodičský preukaz okamžite príde. Na teraz je situácia teda taká, že exposlanca môžete pokojne stretnúť za volantom auta.