Veľkopanské maniere: O luxusnom aute pre primátora poslanci netušili!

Primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos si dopraje. Už onedlho sa bude vyvážať na luxusnom aute takmer za 90-tisíc eur

Počtom obyvateľov, vyše 22-tisíc, patrí Dunajskej Strede v rebríčku slovenských miest zhruba 40. miesto. Už onedlho sa však začne hrdiť vskutku zaujímavým prvenstvom. Jej primátor Zoltán Hájos sa bude vyvážať na suverénne najdrahšom služobnom aute. Popri ňom budú aj šéfovia radníc v Bratislave, Košiciach, Prešove či v Banskej Bystrici vyzerať ako obyčajní žobráci. Zoltán Hájos si totiž dopraje. Objednal si luxusné Audi, za ktoré sa chystá z mestských peňazí zaplatiť takmer 90-tisíc eur.

Veľkopanské maniere: Ktorý z primátorov si doprial auto za 90 tisíc?

Potrebuje ho

Vyplýva to zo zmluvy, ktorú Dunajská Streda pred pár dňami zverejnila v centrálnom registri. Hoci suma, ktorú mesto plánuje za služobné vozidlo pre svojho primátora vynaložiť, vyráža dych, samotný Zoltán Hájos prezradil, že rozhodne nejde o omyl. Veď on, úplne vážne, auto v takejto cenovej kategórii potrebuje.

Matovič ponúka Slovákom milión eur: Stačí, ak mu donesiete jednu vec!

„Pozrite, ja letím z jedného konca republiky na druhý. Potrpím si na bezpečnosť,“ vysvetlil nám primátor dôvody, pre ktoré mesto ako Dunajská Streda kupuje auto, za aké by sa nehanbil ani prezident republiky. Našimi otázkami vyzeral dokonca zaskočený. Nerozumel totiž, prečo sa nad čímsi takým vôbec pozastavujeme. „A vám sa zdá drahé? Aj teraz mám také. Len vymením staré 9-ročné auto za nové,“ skonštatoval, akoby v Dunajskej Strede nevedeli, čo s nadbytočnými peniazmi.

FOTO Beňová provokuje svojím majetkom: Na tieto kúsky by vám nestačil ani ročný plat!

Našu pripomienku, že kúpiť sa predsa dá aj rovnako kvalitné auto, avšak za oveľa nižšiu sumu, odbil slovami, že je to náš názor. Nuž a jasno má aj v tom, ako bude kúpu luxusného Audi vysvetľovať voličom. „Však som len vymenil staré za nové,“ zopakoval, pričom dodal, že podľa neho túto tému riešime preto, lebo mu závidíme.

Fico s Majkou si užili za štátne: Na parížskom letisku vo VIP-ke

V luxuse: Primátor Dunajskej Stredy sa už onedlho bude voziť v aute takmer za 90-tisíc eur. Kupuje si ho v luxusnej výbave.
V luxuse: Primátor Dunajskej Stredy sa už onedlho bude voziť v aute takmer za 90-tisíc eur. Kupuje si ho v luxusnej výbave.
INTERNET

Nič netušia

V súvislosti s kúpou nového auta sme oslovili aj viacerých dunajskostredských poslancov. Zo šestnástich oslovených však na naše otázky reagovali len dvaja nezávislí zástupcovia mesta. „Nevedel som o tom, že si pán primátor kupuje nové auto. Dozvedel som sa to až od vás,“ povedal nám poslanec Marián Ravasz, ktorý si myslí, že primátor Hájos také drahé vozidlo určite nepotrebuje. Potvrdil zároveň, že mestské zastupiteľstvo o kúpe nového služobného vozidla vôbec nerokovalo.

Sexuálny škandál: Poslanec SNS ponúkal silikónovej blondíne prácu za súlož!

V podobnom duchu sa vyjaril aj nezávislý poslanec Pavol Sebök. Ani on nemá o kúpe Audi informácie. „Nie, neviem o tom! Suma 90-tisíc eur predstavuje vrchol ponuky tohto modelu vozidla. Na reprezentačné účely okresného mesta, podľa môjho názoru, plne postačuje vozidlo v cenovom rozmedzí a s cenovým stropom niekde medzi 30- až 40-tisíc eurami, s prihliadnutím na hospodárske výsledky a finančné možnosti konkrétnej samosprávy,“ reagoval Pavol Sebök.

FOTO Sagan rozširuje svoje majetky: Drahé autá, zámok a byt v daňovom raji

Naozaj drahé

Nad výberom služobného vozidla pre primátora Dunajskej Stredy sa pozastavuje aj motoristický novinár Martin Domček. Vysvetlil, že ide o luxusné a silné auto prémiovej značky s výkonným vyše 270-koňovým šesťvalcovým naftovým motorom, pohonom 4x4 a automatickou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Na stovku dokáže zrýchliť za 5,5 sekundy a maximálnu rýchlosť má 250 km/h. Upozornil zároveň, že cena 90-tisíc eur značí, že je vysokonadštandardne vybavené. S danou motorizáciou totiž podľa aktuálneho cenníka stojí 56 550 eur, pričom hovoríme o cene s DPH.

Hviezdne maniere Kleinovej a Nejedlého na Plese v opere: Na toto sa nechytá ani Kollár!

„Aj keď cenová politika nemeckých prémiových značiek je založená na tom, že väčšina klientov investuje rádovo niekoľko tisíc eur do príplatkovej výbavy, ktorá býva zvyčajne veľmi bohatá, tak vyše 33-tisíc eur za doplnky je naozaj veľa. Len pre zaujímavosť, ani „prezidentská“ limuzína A8 v luxusnej predĺženej verzii Long s porovnateľným motorom a technickými parametrami nestojí v základe 90-tisíc,“ zamýšľa sa motoristický novinár.

Bičanove hviezdne maniere už presiahli všetky medze: Veta, ktorá vás vytočí do nepríčetnosti!

Dodáva zároveň, že ak by si pán primátor naozaj chcel užívať luxus a mať pritom dostatočne reprezentatívne auto, tak dobrou voľbou by bola napríklad Škoda Superb v exkluzívnej výbave L&K. „Aj s koženým interiérom, trojzónovou klimatizáciou, vyhrievanými sedadlami vpredu aj vzadu, adaptívnym podvozkom a so špičkovou bezpečnostnou výbavou vyjde 41 290 eur. To je cena verzie s naftovým motorom s výkonom 190 koní, pohonom 4x4 a so 6-stupňovým automatom. Pri ňom by daňovým poplatníkom ušetril bezmála 50-tisíc eur,“ uzatvára Martin Domček. Ale o to v Dunajskej Strede zrejme vôbec nejde.

Maniere Petra Sagana na Slovensku: Takto ho určite nepoznáte

Nereagovali: Zo šestnástich oslovených poslancov dunajskostredského zastupiteľstva odpovedali na otázky len dvaja.
Nereagovali: Zo šestnástich oslovených poslancov dunajskostredského zastupiteľstva odpovedali na otázky len dvaja.
EMIL VAŠKO

Na čom jazdia ostatní?

  • Ivo Nesrovnal, Bratislava Na služobné účely využíva motorové vozidlo značky AUDI A6, typ 4F/LAUKQ1, rok výroby 2008. Kúpna cena bola v prepočte 65-tisíc eur.
  • Richard Raši, Košice Má k dispozícii Škodu Octaviu, ktorú mesto kúpilo v roku 2015 za vyše 27,5 tisíca eur.
  • Andrea Turčanová, Prešov Na prepravu využíva Mercedes-Benz E280 CDI 4MATIC, TYP 211 rok výroby 2008. Mesto kúpilo vozidlo v roku 2009 za vyše 49-tisíc eur.
  • Igor Choma, Žilina Vedenie mesta má od minulého roka k dispozícii vozidlo Audi A8 Long. Stálo vyše 70-tisíc eur.
  • Ján Nosko, Banská Bystrica Nepojazdný Wolkswagen Passat s rokom výroby 2005 vymenil v roku 2015 za Škodu Superb za 41-tisíc eur.
  • Milan Gura, Čadca Nové služobné motorové vozidlo kúpili v roku 2015. Mesto vysúťažilo Kiu Optima s hodnotou vyše 25-tisíc eur.
  • Marek Čižmár, Trebišov Má k dispozícii Škodu Octaviu kúpenú v roku 2009. Obstarávacia cena bola takmer 20-tisíc eur.
  • Alexandra Pivková, Lučenec Nové služobné auto kúpili v auguste 2015. Ide o vozidlo značky Škoda Superb, ktorého vysúťažená cena bola 30-tisíc eur.
  • Ján Ragan, Vranov nad Topľou Využíva služobnú Škodu Superb kúpenú v roku 2012 takmer za 30-tisíc eur.