Verešová ide pracovať k europoslankyni Beňovej. Bude jej robiť asistentku!

Tá si vie vybrať spolupracovníkov! Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová bude mať čoskoro vo svojom tíme novú výpomoc. Je ňou synova priateľka Marica Verešová.

„Ešte to nie je. Teraz sme to len posielali, teraz to začína,“ reagovala europoslankyňa. Ako dlho bude „výpomoc“ trvať, presne nevedela. Povedala len, že Verešová bude v jej kancelárii stážovať pol roka alebo rok.

Plat neznámy, rovnako aj náplň práce

Flašíková-Beňová nechcela prezradiť ani to, aký plat dá šarmantnej priateľke svojho syna. O sume odmeny pre stážistu rozhoduje poslanec. Informačná kancelária EP na Slovensku vraví, že existujú len nepísané pravidlá: Čistá suma pre stážistu v Bruseli by nemala presiahnuť základný čistý príjem asistenta 1. stupňa, čo je 1449 eur mesačne.

Marica sa podľa svojho profilu na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn prezentuje ako odborníčka na marketing a biznis administratívu. Študovala na škole vo Viedni, jeden semester strávila dokonca na škole v juhokórejskom Soule. Uvádza, že ovláda angličtinu. O politike, či EÚ však v jej profile nenájdete ani čiarku.

Šikovná

Nemusela prejsť výberovým konaním. Stážistov mám vždy tak, že sa mi prihlásia. Mala som to tak doteraz a budem to tak mať vždy,“ povedala nám Flašíková-Beňová, keď sme sa jej pýtali, akým procesom slečna Verešová prešla, aby získala stáž. Nevedno teda, či v tomto prípade bol výber z kandidátov krátky alebo náročný.

Na svojich asistentov a stážistov disponuje Flašíková-Beňová štedrou sumou - takmer 23-tisíc eur. Europoslankyňa má aktuálne podľa verejne dostupných informácií dve akreditované asistentky a dve stážistky. Jednou z asistentiek je aj exmanželka Martina Glváča, Iveta Glváčová.

Flašíková v zamestnaní synovej priateľky problém nevidí. „Je to úplne v poriadku,“ povedala nám. V relácii Smotánka Flašíková Maricu pred kamerami chválila za jej šikovnosť.

Budúca nevesta

Europoslankyňa za Smer-SD aktuálne prechádza rozchodom s manželom, podnikateľom Fedorom Flašíkom. PLUS 7 DNÍ informoval, že Monika zas prespáva u syna Martina. V jej dome totiž prebieha veľká rekonštrukcia.

„Koncom februára by malo byť všetko hotové a nasťahujem sa naspäť. Môj syn má 28 a plánuje vlastnú rodinu, nebudem ich tu ,otravovať' dlhšie, ako bude nevyhnutné,“ reagovala politička Smeru na našu otázku, či spoločné obydlie po rozvode plánuje predať.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať