Vieme prví: Známy televízny moderátor má záujem o kreslo župana

Budúcoročné župné voľby sa blížia, kandidáti však zatiaľ svoje ambície tvrdohlavo zapierajú alebo nekomentujú, lebo vraj len zvažujú.

Ak odhliadneme od kandidáta Banskobystrického kraja Mariána Kotlebu, ktorého poraziť bude zrejme najťažšie, Bratislavský kraj na čele s Pavlom Frešom toľko otázok nevyvoláva. Už teraz sú však zaujímavé mená kandidátov, ktoré sa spomínajú zatiaľ len v kuloároch.

Nezávislý Bielik?

V talóne sú rôzne mená, či už hrobár SDKÚ Pavol Frešo, Milan Ftáčnik, Rudolf Kusý, - záujem o bratislavské kreslo zatiaľ potvrdil len takmer neznámy Jozef Uhler. Podľa analytikov má zatiaľ najväčšie šance nominant vládneho Smeru Milan Ftáčnik ale aj líder Sme rodina Boris Kollár. Podľa nášho zdroja jedným z nich je aj moderátor TA3 Peter Bielik (42), inak syn známeho fotografa Laca Bielika, autora známej fotografie, na ktorej ruský tank mieri na hruď muža. Peter Bielik nám síce na našu otázku odpovedal, ale - podobne ako väčšina kandidátov - bol skúpy na slovo: „Nie, nebudem to komentovať.“

Politický moderátor má vraj záujem o komunálnu politiku.
Politický moderátor má vraj záujem o komunálnu politiku.
Emil Vaško

Politický moderátor má vraj záujem o komunálnu politiku. Foto: Emil Vaško

Politický komentátor mal posledný rok značne turbulentný, viackrát sa na neho sťažovali politici pre pofidérne získané informácie, neraz sa hovorilo o jeho odchode z televízie, no a najnovšie o jeho prípadnom vstupe do komunálnej politiky. Tvár politického spravodajstva sa už dávnejšie dostala do nemilosti pre množstvo sťažností a údajnú tendenčnosť k vládnej strane. Fakt, že je mediálne známy, mu však otvára mnohé dvere.

Kollár ešte uvažuje

O niečo zhovorčivejší bol líder Sme rodina Boris Kollár, ktorého strana uvažuje o bratislavskej a prešovskej župe. Do Prešovského kraja by podľa našich informácií nominovali kandidáta Petra Pčolinského a na najbohatší región si trúfa samotný Kollár, ktorý pre PLUS dní povedal: „Rozmýšľame nad tým, rozhodnutie ešte nepadlo, budeme mať k tomu predsedníctvo strany. Záleží aj od zákona, ktorý chce Smer presadiť, teda či budú jednokolové alebo dvojkolové voľby.“

Už najbližšie v novembri chce parlament prerokovať Glváčov návrh zákona, aby boli župné voľby jednokolové - vraj sa tým ušetria financie. Ak návrh v parlamente prejde, na čelo kraja sa postaví kandidát, ktorý presvedčí svojich voličov už v prvom kole.


  • sel
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].