Mikuláš Černák si odpykáva doživotný trest zatiaľ za sedem vrážd. Dom bývalého mafiánskeho bosa je už predaný. Kúpili ho Vietnamci.

Vily mafiánov: Černákov dom kúpili Vietnamci. Čo sa stalo s ostatnými?

Dom Mikuláša Černáka kúpila vietnamská rodina, ďalšie honosné stavby kedysi najmocnejších mužov podsvetia zarástli trávou.

Len tu mohli pokojne zavrieť oči a celú noc odpočívať. V luxusných a zabezpečených sídlach, kde mali nepovolaní vstup zakázaný. Svojho času sa málokto odvážil atakovať súkromné územie najobávanejších mafiánov. Strážili ho bezpečnostné dvere, kamery, vysoké ploty.

Dnes sú niektoré vily spustošené, predali ich alebo v nich bývajú rodinní príslušníci. Iné zmenili farbu, zarástli trávou. Keď pred takýmto domom stojíte, máte pocit, akoby duch akčného a nebezpečného pôvodného vlastníka stále nevyprchal.

Čítajte viac:

Nová éra mafie na Slovensku: Zmení sa z brutálnej na sofistikovanú

Nevedela sa ho zbaviť

Dvojpodlažný dom jedného z najobávanejších kriminálnikov Mikuláša Černáka sa nachádza v pokojnej vilovej štvrti v Brezne. Len čo sa ocitnete pred vilou bývalého mafiána, jemne vás zamrazí.

Svojho času najsilnejší muž podsvetia, ktorého svedkovia opisovali ako extrémne brutálneho, žil v nebesky modrom nazdobenom dome. Suseda ho vykresľuje ako príjemného a kamarátskeho chlapíka.

Čítajte viac:

Koľko stojí vražda? PLUS 7 DNÍ prináša šokujúci cenník z podsvetia!

„Pamätám sa, keď sa sem nasťahovali s manželkou. Veľmi dobrý sused to bol. To sú všetko len reči. Výborný chlapec. Neprávom tam sedí,“ obhajovala staršia pani muža, odsúdeného na doživotie za sedem vrážd.

Výrazný modrý dom sa nedá prehliadnuť. Plot aj omietka už potrebujú opraviť, do renovácie sa vraj chystajú pustiť noví majitelia. Pred mesiacom ho kúpili od Černákovej bývalej ženy Ivety vietnamskí manželia.

Viac o mafiánskych sídlach sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ