Raj pre hokejistov: Vo Veľkej Lomnici kúpili pozemky najznámejší slovenskí hokejisti.

Všetci na jednej kope: Vily oligarchov a mecenášov politických strán v susedstve s Chárom aj Šatanom!

Sivé eminencie našej politiky sa vo Veľkej Lomnici ocitli v dobrej spoločnosti.

Z jednej strany susedia s hokejovou legendou Mirom Šatanom, na ktorého pozemku zatiaľ len rastú stromy. Z opačnej strany si veľkopodnikatelia môžu „poklebetiť“ s jeho kolegom Zdenom Chárom.

Ten si tu postavil asi nakrajšiu vilu - dvojpodlažnú drevenicu, ktorú dopĺňa kamenný obklad. Materiál naň vraj doviezli až z Kanady a hodnota celého objektu bola v čase dokončenia vraj 300-tisíc eur. Golfové ihrisko, na ktoré sa Zdeno môže pozerať, však vôbec nepotrebuje. Tomuto športu nikdy neprepadol, lákadlom pre neho a jeho rodinu sú najmä neďaleké hory.

Architektonický skvost: Materiál na Chárovu luxusnú vilu priviezli až z Kanady. Foto: Emil Vaško

„Páči sa mi prostredie, vyhovuje mi mať tu dom. Aj preto, že mám blízky vzťah k Vysokým Tatrám. Snažíme sa byť tu čo najviac, chodiť do hôr. Aj keď určite sme väčšinou v Trenčíne, ak sme na Slovensku,“ prezradil nám hokejista. Ak práve v Lomnici nie je, obavy o nehnuteľnosť podľa jeho slov nemá.

„Nebojím sa, stojí na bezpečnom mieste, je to tu strážené. Myslím, že celé golfové ihrisko spadá pod bezpečnostnú službu.“ Zdeno Chára nie je prvý hokejista, ktorý si vyhliadol túto exkluzívnu lokalitu. Ešte pred ním sa sem presťahoval Peter Bondra.

Ako vo Washingtone: Peter Bondra priniesol do Tatier Americkú architektúru. Foto: Emil Vaško

Uprostred celebritnej ulice už pred rokmi postavil dom v americkom štýle, vraj architektonicky sa dosť podobá tomu, v ktorom žil dlhé roky vo Washingtone. Len fasádu za posledné roky zosvetlil. „Celebritná ulica, ako ste to nazvali, neviem,“ zasmial sa bývalý hokejista, keď sme s ním hovorili.

„Veľmi dobre sa mi tu býva, rád sem chodievam hlavne v lete. Teším sa, keď prídem domov.“ Možno preto, že ako vášnivý golfista sa tu nikdy nemôže nudiť. Každý podvečer ho možno stretnúť na neďalekom greene.

Na rozdiel od iných, ktorí tu vraj na susedov Brhela a Kiňa ešte nikdy nenarazili, Peter Bondra má iné skúsenosti. „Samozrejme, všetci sú tu goflisti, poznáme sa, stretávame sa na golfe. Neviem, či spolu grilujeme, asi ešte nie, ale vídavame sa v golfovom klube,“ priblížil nám hokejista život v slovenskom Beverly Hills a ďalší známy sused dodal: „Vzájomne si vypomáhame, keď treba pokosiť alebo niečo podobné.“ Zvláštne je, že celebritná rodina sa tu nerozšírila o niekoľko rezidentov, ktorí tu už majú roky kúpené pozemky.

Čítajte viac:

Slovenské Beverly Hills v Lomnici: Odhalili sme luxusnú vilu Ficovho sponzora!

Na chatárčenie sa stále nedal napríklad Marián Hossa. „Momentálne to neplánujem, lebo staviam dom v Trenčíne. Je tu krásne prostredie, ale či tu niečo vybudujem, je ešte vo hviezdach. Uvidíme,“ priblížil nám svoje priority. Podobne necháva pozemok blízko Bondru i Cháru ležať ladom Žigo Pálffy, na ktorého pozemku sa mimoriadne darí burine.

Kňažko na samote s Ivettou

Myšlienky stavať pod Tatrami sa medzitým už vzdal bývalý šéf parlamentu Richard Sulík. Pozemok s rozlohou vyše tisíc štvorcových metrov leží na opačnej strane Veľkej Lomnice, odkiaľ by to mal ku golfistom ďaleko.

„Tatry milujem. Žiaľ, na môj vkus sa za posledné roky príliš skomercionalizovali, nepáči sa mi, že J&T tam ovládli prakticky všetko, a preto som doteraz nič nestaval,“ uviedol kedysi Sulík, prečo sa neponáhľa. Dnes na jeho parcele stojí tabuľa s nápisom Na predaj, realitná kancelária zaň žiada 55-tisíc eur.

„Pozemok som kúpil pred desiatimi rokmi, chcel som si tam postaviť drevenicu a využívať ju na rekreáciu, no došlo k zmene dlhodobých plánov,“ vysvetlil nám europoslanec neurčito, prečo z Veľkej Lomnice odchádza. Naopak, pred pár rokmi do podtatranskej obce presídlil golfový nadšenec Milan Kňažko.

„S manželkou sme členovia tunajšieho golfového klubu. Snažíme sa sem chodiť, ale sme tu menej, ako by sme chceli. Stále pracujem,“ potvrdil nám bývalý politik, že má neďaleko v obci chalupu. Do drevenice veľa neinvestoval, stojí v podstate už na samote a pozornosť nepúta ani honosnosťou.

No tak ako v Bratislave aj tu sa Kňažko pýši ďalším prominentným susedom. Zatiaľ čo v hlavnom meste mu z vedľajšej vily nervy píli údajný daňový podvodník Ladislav Bašternák, pod Tatrami „vyfasoval“ predsedníčku Ústavného súdu Ivettu Macejkovú.

Aj s manželom si tu vybudovali obrovský drevený dom, pozoruhodný najmä svojou výzdobou. Na fasáde visia srdiečka, pred dverami každého vítajú hríbiky či zvončeky. „Nemám problém s nikým, s pani Macejkovou už vôbec nie,“ reagoval Milan Kňažko, keď sme spýtali na vzťahy so susedmi pod Tatrami.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].