Trochu adrenalínu: Tobogány lákajú hlavne najmenších.

Vychutnajte si posledné dni leta na slovenských kúpaliskách. Aj v tobogánovom svete!

V Patinciach objavíte nielen zdravú vodu, ale aj dvanásť bazénov a tobogánový svet.

Južné Slovensko ponúka milovníkom vodných atrakcií pestrú paletu termálnych kúpalísk, kde na vás čaká nielen kúpanie v liečivej vode, ale tiež adrenalínová zábava, lanové parky, aquazorbing, či dokonca rybolov. Nechýba ani bohatý výber občerstvenia.

My sme nazreli do niekedy vychýrených Patiniec, ktoré sa v minulosti hrdili zázračnou bahennou kúrou. Žiaľ, bahno z tunajšieho jazierka zmizlo a ľudí v ňom vystriedali korytnačky a sumce. Kúpele však aj tak majú čo ponúknuť. Veď len samotné termálne kúpalisko disponuje šesticou bazénov s tobogánmi a ďalších šesť ponúka susediace wellness centrum.

Rozsiahly areál: Patince majú stále čo ponúknuť. Foto: archív LTC

"Naša voda je ideálna pre pohybové ústrojenstvo, kožné choroby aj na pitnú kúru," hovorí nám riaditeľ kúpaliska Peter Boncsek. Má však len dvadsaťsedem stupňov a tak láka dovolenkárov hlavne v letných horúčavách. Hoci ju v niektorých bazénoch zohrievajú, o pár dní pre nich sezóna v areáli pod holým nebom končí.


  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].