Vydatej Mojsejovej hrozí ďalšia basa. A tentoraz jej nepomôže ani manžel!

Mojsejová ešte stále nemá vyhraté. Desaťročný pobyt za mrežami, ktorý jej súd vymeral ako trest za podvod Františka Kabrheľa, alias Versačeho, síce prekvapivým sobášom s Versačem oddialila - odvolací súd o ňom ešte stále nerozhodol - na krku má aj ďalšie nepríjemné obžaloby. A výsledkom môže byť opäť niekoľkoročné väzenie.

Čaká na odvolací súd

Ako sa skončí spor Versačeho s jeho teraz už manželkou Mojsejovou, je zatiaľ vo hviezdach. Po sobáši Versače stiahol súhlas s trestným stíhaním svojej drahej polovičky a ona sa proti odsudzujúcemu rozsudku odvolala. „Odvolací súd zatiaľ nerozhodol,“ upresnila hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.

No aj keby súd nakoniec rozhodol v prospech Mojsejovej, vyhraté nemá. Na krku má totiž ďalšie nepríjemnosti.

Ďalšie problémy

Na Okresnom súde Košice II totiž Nora Mojsejová Kabrheľová čelí obžalobe spolu s exekútorom Karolom M. Obžalovaní sú z pokračujúceho zločinu krátenia dane a poistného formou spolupáchateľstva. Malá ísť o vyhotovenie fiktívnych faktúr ešte v roku 2013 a uplatnenie neoprávneného odpočtu DPH, s celkovou škodou cca 18 000 eur.

Mojsejová je obžalovaná aj v prípade, ktorý sa prejednáva na bratislavskom súde. Tam spolu s Dušanom K., Marekom K., Marošom M., Petrou M. a Donaldom D. čelí obžalobe z podvodu za viac ako 664 000 eur a neoprávneného odpočtu DPH.

Podľa obžaloby mali cez fingované dokumenty vylákať od faktoringovej spoločnosti obrovskú kopu peňazí. Takisto mali podľa obžaloby nafingovať kúpu tlačiarenského stroja, na ktorý si mali uplatniť neoprávnený odpočet DPH. Podľa našich informácií polícia už skompletizovala ďalšie prípady, v ktorých mala Nora lietať v podvodoch s fiktívnymi odpočtami DPH.

Staronový prípad

Prokuratúra spolu s políciou v týchto dňoch vzniesla Kabrheľovej ďalšie obvinenie. Tentokrát sa týka staronového prípadu odpredaja časti budovy na Mäsiarskej ulici v Košiciach s nemenovanou neziskovkou.

Civilný súd už v tomto prípade prebehol a rozhodol (aj keď nie je rozsudok ešte právoplatný), no trestné stíhanie v tejto veci jej vzniesli až teraz


  • vfr
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].