Ján Molnár: Dnes má 74 rokov (vpredu). S Ľubomírom Masárom (56) na seba hádzali vinu za beštiálny čin jeden na druhého.

Za beštiálne činy pykajú v najťažšej väznici: Teraz sa môžu dostať na slobodu!

Prví dvaja psychopati a ťažkí recidivisti zavretí v najťažšej väznici v Leopoldove sa môžu dostať na slobodu.

Kvôli peknému karavanu sa v roku 1991 rozhodli zavraždiť mladý manželský pár cestujúci z Holandska do Maďarska. Najprv vylákali dvadsaťsedemročného muža, sekerou a kladivom mu búšili do hlavy, potom znásilnili a zaškrtili jeho rovnako stará manželku. Muž bol našťastie iba v kóme, lekárom sa ho podarilo zachrániť, hoci ostal čiastočne ochrnutý. Telo ženy našli kriminalisti v Rakúsku neskôr, už v značnom stave rozkladu.

Dnes sedemdesiaštyriročný Ján Molnár a päťdesiatšesťročný Ľubomír Masár sa k beštiálnemu činu nechceli priznať, hádzali vinu jeden na druhého a tým sa navzájom usvedčovali. Ľútosť ani jeden z nich nikdy neprejavil, ale vďaka tomu, že si za mrežami odsedeli dvadsaťpäť rokov, majú právo požiadať o podmienečné prepustenie.

Brána v Leopoldove: V najťažšej väznici si odpykali 25 rokov.FOTO: Archív

Náš právny systém sa veľmi usilovne stará nielen o fyzické, ale aj o psychické zdravie nebezpečných ľudských kreatúr, nedovolí, aby zbytok svojho života strávili bez nádeje na slobodu. O pocit bezpečia nás ostatných až tak dobre postarané nie je. Ministerstvo spravodlivosti ignoruje odporúčania Európskeho súdneho dvora v tejto oblasti a odborníci bijú na poplach.

Skúsený súdny znalec z oblasti psychológie PhDr. Robert Máthé hovorí: „Porucha osobnosti, ktorou obyčajne trpia viacnásobní vrahovia, je poruchou trvalou. Nemôžeme očakávať, že sa z nej jedinec vylieči, alebo že ho prevychováme. Ak sa vo väzení aj správal bezproblémovo, to ešte neznamená, že rovnako bezproblémový bude aj vonku.“

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Plus 7 dní.