Hotový prales: Aby sme premiérovi zbytočne nekrivdili, všetky vinice v okolí sú rovnako zarastené.

Začne Fico stavať? Jeho vinica záhadne zmenila štatút

Načo sa stresuje hľadaním priestoru na dožitie, keď si môže stavať na vlastnom pozemku?

Vraj opustí krásny takmer 400 metrový byt v dobrej štvrti, len u nevhodného majiteľa. Premiér Robert Fico býva už niekoľko rokov v Bonaparte, kde si prenajíma byt od kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Pred časom vyhlásil, ze z nájmu odíde, ak Bašternáka polícia obviní, čo sa aj naozaj stalo. Odvtedy si premiér hľadá nové bývanie. Na presýtenom realitnom trhu v hlavnom meste to asi ide ťažko. Predseda vládneho Smeru pritom sám vlastní pozemok, kde by mohol dožiť.

Kali pracoval ako šofér na ministerstve obrany, musel vyžiť z pár stoviek

S parádnym výhľadom

Osemstoštvorcových metrov na kopci s výhľadom na hlavné mesto. Premiér Robert Fico kúpil tento pozemok ešte v roku 2002. Dodnes však na ňom nezačal robiť to, čo plánoval. A po 15 rokoch sa zmenil aj územný plán a na kuse zeme sa dnes dá robiť to, čo sa predtým nedalo. Stavať. Reč je o vinohrade, ktorý chcel premiér obhospodarovať po skončení kariéry. Tú si síce oproti svojim vyjadreniam spred ôsmich rokov o tom, že v roku 2014 už nebude v politike natiahol, ale s políčkom to už nie je také striktné.

A čo mal robiť? Stavať ďalší mrakodrap? vraví Trumpova česká svokra, prečo sa stal prezidentom. Navštívili sme ju v Zlíne

Určený na iné

Kým ešte pred dvoma rokmi bola jeho vinica v pásme poľnohospodárskej pôdy, dnes je všetko inak. „Podľa územného plánu je plocha funkčne určená na individuálnu rekreáciu. Na pozemkoch je povolená výstavba rekreačných objektov, ktorá je regulovaná v závislosti od rozlohy pozemkov. Na pozemku s plochou cca 800 metrov štvorcových je možné povoliť objekt so zastavanou plochou 80 metrov štvorcových,“ odpovedal nám na otázky hovorca mestskej časti Nové mesto Marek Tettinger.

Ficov svet: Slovensko je skorumpované nielen v čase, ale aj v priestore, tvrdí politológ

Viac o premiérovom vinohrade sa dočítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Viac na Pluska.sk:

Prečítajte si viac o Robertovi Ficovi a iných slovenských politikoch:


  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].