Chirurg Rusko: Lekár, v strede, je už svojimi alkoholovými excesmi neslávne známy. Majú sa pacienti obávať?

Zasa šoféroval opitý! Známy chirurg nedokáže odolať alkoholu

Hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár nám potvrdil neuveriteľnú informáciu. Lekár Zdenko Rusko opäť jazdil pod vplyvom alkoholu!

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Banskej Bystrici dňa 1.8. 2016 vzniesol obvinenie MUDr. Zdenkovi R. za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. V súčasnosti prebieha skrátené vyšetrovanie, ktorého termín skončenia zatiaľ nie je možné stanoviť - uviedol Vozár.

Pacienti lekára Ruska sa teraz oprávnene pýtajú, ako môžu mať dôveru k chirurgovi, ktorý absolútne nie je schopný ovládnuť svoje nutkanie vypiť si a zrejme po zatmení mysle, ktoré mu alkohol následne spôsobuje, si arogantne sadá za volant, hoci mu to súd výslovne zakázal.

Tretíkrát: Známy lekár nedokáže odolať alkoholu.Ilustračná foto: Martin Domok

Nedokáže sa ovládať?

Za jazdu s 1,6 promile už Rusko bol odsúdený v roku 2012. Vyviazol s peňažným trestom štyristo eur a zákazom šoférovania na osemnásť mesiacov. V roku 2014, teda len pár mesiacov po tom, čo mu vodičák vrátili, šoféroval opitý znova a spôsobil pri tom dopravnú nehodu. V tomto období sa prejavil ešte aj ako grobian a násilník. V spálni napadol vlastnú manželku. Škrtil ju, ťahal za vlasy, päsťami jej búšil do hlavy a kopal ju.

Za obidva trestné činy bol napriek recidíve potrestaný iba peňažným trestom tisíc osemsto eur a zákazom šoférovania na päť rokov. Skutočným gestom odmietnutia hulvátskeho, bezohľadného správania bola pre neho iba výpoveď z Rooseveltovej nemocnice, aj keď v breznianskej nemocnici ho zamestnali takmer okamžite a pracuje tam aj po svojom poslednom porušení zákona a arogantnom ignorovaní súdneho rozhodnutia.