Zaujímavé zmeny v Národnom onkologickom ústave. Úplatnému lekárovi skončila „dovolenka“. Je späť v práci

Prípad uznávaného onkológa Tomáša Šáleka vzbudil koncom septembra veľkú pozornosť. Polícia ho vraj prichytila priamo pri páchaní trestnej činnosti. V okamihu, keď mal od svojej pacientky preberať úplatok vo výške 50 eur.

Špičkový odborník z Národného onkologického ústavu a zároveň jeho námestník okamžite skončil v cele predbežného zaistenia. Počas následného výsluchu sa k skutku priznal. A rovnako aj k ďalšiemu.

Polícia ho obvinila z trestného činu prijímania úplatku. V zamestnaní si odvtedy čerpal dovolenku. Všetci čakali ako sa bude prípad vyvíjať. A v prospech Tomáša Šáleka to rozhodne nebolo.

Lekár obvinený z prijímania úplatku opäť pracuje v Národnom onkologickom ústave.
Lekár obvinený z prijímania úplatku opäť pracuje v Národnom onkologickom ústave.
Foto: Norbert Grosz

Lekár obvinený z prijímania úplatku opäť pracuje v Národnom onkologickom ústave. Foto: Norbert Grosz

Napriek tomu známy lekár už niekoľko dní opäť tuho pracuje - a opäť v Národnom onkologickom ústave. Potvrdila nám to hovorkyňa zdravotníckeho Patrícia Kubicová, ktorá spresnila, že Tomáš Šálek ukončil riadne čerpanie dovolenky 30. novembra.

Obvinený zo štyroch skutkov

Do zamestnanie nastúpil Tomáš Šálek zhruba v rovnakom období, ako polícia ukončila vyšetrovanie jeho prípadu. Za vinu mu kladie spáchanie štyroch skutkov, za ktoré mu hrotí až osem rokov za mrežami.

„Predmetnú vec vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru ukončil návrhom na konanie o dohode o vine a treste za štyri skutky pre zločin prijímania úplatku," informoval hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Návrh vyšetrovateľa už bol doručený na Úrad špeciálnej prokuratúry, čo nám potvrdila jeho hovorkyňa Jana Tökölyová s tým, že prokurátor po preštudovaní spisového materiálu rozhodne o ďalšom postupe.

O tom, či Tomáš Šálek prichádza do styku s pacientmi a ako s odstupom času vníma svoj prípad sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní