Zdravotnícke superpodvody a pseudoliečby: „Zázračné“ prípravky predávali aj na Slovensku

Internet je plný produktov, ktoré vám zaručene vyliečia všetky choroby, odstránia toxíny z organizmu a vďaka ktorým nikdy nedostanete rakovinu. Pozor na ne. Toto je zopár ukážok snahy o podvod na pacientoch.

1. Laxopcet

Tieto tabletky ešte pred tromi rokmi seriózne predávali na Slovensku. Mali vám zabezpečiť zväčšenie prsníkov. Liek vraj dokázal rozpustiť tuk v zadku a bokoch a presunúť do ho prsníkov.

Veľké prsia? Určite nie vďaka Laxopectu
Veľké prsia? Určite nie vďaka Laxopectu
Profimedia

Super prsia: Určite nie vďaka Laxopectu Autor:Profimedia

Stránka sa prezentuje perfektne vyzerajúcim chemickým vzorcom tohto super lieku. Zistili sme, že to bol obyčajný všeobecný vzorec acetylkoenzýmu A. Pod liečbu sa podpísala neexistujúca profesorka Elisabeth Deneuve. Na svojej inernetovej stránke predajca popisoval príbehy pacientok, ktorým liek zväčšil poprsie. Prišli sme na to, že boli úplne vymyslené. Jednou z nich mala byť dvadsaťsedemročná Denisa F. z Popradu. Písala tam, že v jej rodine sú malé prsia dedičné.

„Keď som sa na Slovensku medzi prvými dostala k Laxopectu, veľmi som sa potešila, veď som vyskúšala už toľko podradných produktov, a tento mi pomohol,“ cituje autor stránky Denisu, ktorá zároveň vystavuje divákovi na obdiv svoje prsia pred liečbou a po nej.

Zaujímavé bolo, že navlas rovnaké prsia má aj F. J. Ildikó z Györu, ktorá ich vystavila v maďarskej verzii internetovej stránky. Úrad verejného zdravotníctva, ktorý vtedy prešetroval náš podnet skončil pri tom, že Laxopect predáva firma v ktorej nikto neotvára dvere. Dnes svoje produkty na väčšie prsníky predávajú v Maďarsku. Slovenskú stránku už zrušili.

2. Chlorofyl

Stačí zaplatiť 12 dolárov a máte doma Swisse Chlorophyll. Je alkalický nápoj a prirodzeným zdrojom antioxidantov, ktoré možno chápať ako súčasť zdravého detoxikačného programu.

Chlorofyl je dôležitý pre rastliny a hemoglobín pre ľudí
Chlorofyl je dôležitý pre rastliny a hemoglobín pre ľudí
Profimedia

Chlorofyl: Pre rastliny dôležitý, pre človeka nie Autor:Profimedia

Výrobcovia na stránke píšu o tom, ako je chlorofyl zelené farbivo nájdené v rastlinách, zodpovedné za absorbciu a transformáciu energie zo slnka. Fotosyntéza je dôležitým zdrojom energie aj pre človeka. Štruktúra molekuly chlorofylu je vraj veľmi podobná štruktúre hemoglobínu - molekuly zodpovednej za transport kyslíka do celého tela, preto by sme si mali kupovať produkt Swisse Chlorophyll. Hematológ John Rasko z Univerzity v Sydney na margo podobnosti s hemoglobínom povedal: “Chlorofyl a hemoglobín sú podobné asi ako voda a vodka.” Za zázrak navyše zaplatíte ročne viac ako 1757 dolárov. Kliknite si na video, ktoré hovorí o skutočných účinkoch tohto produktu.

3. Fekomagnetoterapia.

Prostredníctvom telu prospešných látok získaných z výkalov mali španielski doktori liečiť ľudí skoro so všetkými chorobami. Výrobcovia lieku jednoducho povedané zmagnetizovali výkal.

Ide o biznis: Akékoľvek zázračné lieky si radšej vopred preverte
Ide o biznis: Akékoľvek zázračné lieky si radšej vopred preverte
Profimedia

Tabletka na všetko: Taká neexistuje Autor: Profimedia

Liečivé látky potom v špecializovanom laboratóriu rozriedili a spracovali, ako homeopatický výrobok. Výsledky mali byť ohromujúce. Terapiu už vyskúšali pacienti s vysokým krvným tlakom, migrénami, osteoporózou, alebo kožnými chorobami. Vyskúšali by ste niečo také? Nevyskúšali. Nič také neexistuje.Terapiu si vymysleli dvaja študenti biotechnológie v Španielskej Valencii. Fernando Cervera a Mariano Collantes nechceli nikoho oklamať, len ich zaujímalo, čo musia spraviť aby médiá prebrali informácie o novej liečbe a aby sa pacienti začali o ich výmysel zaujímať.