Zdrvený Danko reagoval na krízu: Uvažujem nad koncom v politike

Na tlačovom brífingu bez otázok vystupoval predseda parlamentu značne dojatý.

Ohlásil, že ministra školstva zvažoval nahradiť aj sám, aby udržal koalíciu. Na to, aký spôsobom dnes premiér Fico ohlásil Plavčanovu demisiu Danko nereagoval, povedal len toľko, že vo štvrtok o 10-tej sa minister postaví pred novinárov a svoju abdikáciu vysvetlí sám.

Čo sa týka problémov v koalícii, Danko priznal, že v aktuálnej situácii uvažuje dokonca o konci svojej politickej kariéry. V najbližších dňoch plánuje oddych so synmi a po návrate z dovolenky zvolá širšie predsedníctvo SNS. Tlaky na svoju osobu vraj cíti tak od koaličných partnerov, ako aj od regionálnych straníckych štruktúr a médií. Z vyhlásení Andreja Danka je nateraz zrejmé, že národniari odchod z vládnej koalície nezvažujú. Je však podľa neho potrebné vzťahy prehodnotiť a určiť si nové pravidlá fungovania.

"Beriem to ako životnú skúsenosť, túto vzniknutú situáciu som bol pripravený riešiť," povedal o kríze vo vláde. Danko zdôraznil, že v politike pôsobí podstatne kratšie ako jeho koaliční partneri a za korupciu nie je zodpovedný. Odmieta akékoľvek prepojenie s firmami, ktoré sa s ním spomínajú s eurofondovou kauzou. "Mojim najväčším hriechom je, že som prijal hodnosť kapitán," dodal šéf SNS.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní