Roman Brecely: 30. augusta sa nedobrovoľne vzdal stoličky ministra dopravy, predsedom koaličnej strany bol ešte kratšie.

Zhorel ako kométa! Roman Brecely - najkratšie pôsobiaci predseda koaličnej strany

Píše sa 23. marec 2016. Slovensko má novú vládu. Robert Fico sa po tretíkrát stal predsedom vlády. Tentoraz ale za účasti ďalších troch strán SNS, Most-Híd a Sieť.

Radoslav Procházka, zakladateľ a vtedy predseda Siete médiám predstavil svojho jediného ministra. Stal sa ním neznámy Roman Brecely. Verejnosť aj väčšina novinárov ho po prvýkrát naživo videla práve 23. marca, kedy spolu s ostatnými kolegami predstúpil pred prezidenta Andreja Kisku a zložil ministerský sľub. Brecely, o ktorom neboli známe žiadne fakty, tak zo dňa na deň dostal do rúk jeden z najkomplikovanejších rezortov - ministerstvo dopravy - na stoličke vystriedal Jána Počiatka.

Raketový štart

Zo súkromnej osoby bol zrazu predstaviteľ vlády a šéf koaličnej strany. Nie však nadlho. Brecely sa nedobrovoľne vzdal stoličky ministra a 30.augusta podal do rúk Kisku demisiu. Rezortu dopravy teda šéfoval presne 161 dní.

Dlho sa neohrial: Novým ministrom dopravy sa stal Árpád Érsek (Most-Híd), vpravo, ktorý 31. augusta vymenil Romana Brecelyho (Sieť) vľavo.FOTO: TASR

Predsedom Siete sa stal 13. augusta tohto roka. Sieť z koaličnej štvorky vypadla na sviatok Ústavy, teda 1.septembra. Predsedom koaličnej strany bol presne 20 dní. V tomto je novozvolený šéf Siete rekordér.

Späť k biznisu?

Keďže sa po odvolaní z funkcie ministra nemôže vrátiť do parlamentu, ostáva tento muž len obyčajným predsedom strany s dvoma poslancami.

Plus 7 dní sa na plány do budúcna predsedu Siete opýtal. Viac sa dočítate v novom čísle PLUS 7 dní.


VIDEO Plus 7 Dní