Zomrel známy piťovec: Mikuláš Polóny podľahol strelnému poraneniu

Trinásť dní po streľbe v bratislavskom Lamači zomrel, dnes ráno v nemocnici muž obvinený v rámci organizovanej skupiny piťovcov.

Mikuláša Polónyho našli zo strelným poranením v hlave 10. januára v byte na druhom poschodí panelového domu v Lamači. Strelné poranenie hlavy si podľa predbežných informácii z polície spôsobil sám a nelegálne držanou zbraňou.

V byte boli okrem neho aj Polónyho kamaráti, muž a žena, ktorí tvrdia, že pri samotnom skutku neboli. Zaujímavosťou je, že výstrel, ktorý si mal Polóny spôsobiť sám nikto nepočul. Zranenie bolo naozaj vážne, Polóny si hlavu prestrelil zbraňou ráže 7,65 tak, že mu projektil preletel čelovou dutinou z ľavej strany na pravú a vyletel von.

Až do noci z utorka na stredu bol v komatóznom stave. Polícia prípad zrejme teraz prekvalifikuje z ublíženia na zdraví na usmrtenie.

Kto bol Mikuláš Polóny?

Mikuláš Polóny bol známy, hlavne z kauzy, dvojnásobnej vraždy v bratislavskom Irish pube. Za tento skutok, dostal od prvostupňového súdu štrnásť rokov natvrdo. Práve Polóny, mal byť jeden z výpalníckeho komanda piťovcov, ktorí prišli do podniku bratov Štecovcov a žiadali peniaze za ochranu. Keď si to bratia išli s Polónym vydiskutovať, došlo Irish pube, plnom ľudí ku streľbe.

Jeden z bratov zomrel, druhy zranený a guľka, ktorá prešla cez rameno jedného z nich zasiahla nevinného návštevníka do hlavy.

O Polónym sa v Bratislave povrávalo, že si nechal natlačiť vizitky s oznámením, že príma objednávky na vraždu. Polónyho neskôr Krajský súd v Bratislave spod obžaloby v plnom rozsahu oslobodil. Jeho meno potom rezonovalo v médiach, keď sa objavil ako svedok v prípade vraždy študenta Daniela Tupého.

Nebol jediný samovrah

Piťovci už v minulosti o jedného zo svojich členov prišli. Jeho meno je Marián Grňa prezývaný Grco. Jeho meno sa na súde spájalo s vraždou Daniela Tupého. Samovraždu spáchal krátko po tejto vražde. Dôvodom mala byť nešťastná láska.

V máji 2013 sa o samovraždu pokúsil aj ďalší mediálne známy piťovec Michal Blažiček prezývaný Jašter. Ten bol tiež, jedným z obžalovaných v prípade vraždy Daniela Tupého.

Zabiť sa pokúsil za múrmi väznice, kde bol pre drogovú trestnú činnosť. Vo svojej cele sa chcel obesiť. Z pokusu o samovraždu sa však otriasol a dnes si odpykáva osemročný trest. Podľa viacerých zdrojov, patrí aj tento muž do plejády kajúcnikov z Piťovho gangu.